Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi, 2024 yılı Mavi Bayrak ödüllerini açıkladı. Bu yıl Türkiye’de 567 plaj, 27 marina, 18 turizm teknesi ve 9 bireysel yatta Mavi Bayrak dalgalanacak. Didim’de ise 12 plaj ve 1 marinada mavi bayrak almaya hak kazandı.

Ülkemizde Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda yürütülen Mavi Bayrak Programı, uluslararası alanda Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı-FEE koordinasyonunda Dünyada 50 ülkede uygulanmaktadır. Merkezi Danimarka Kopenhag’ta bulunan Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı-FEE, 2024 yılında Mavi Bayrak Programı’nı uygulayan tüm ülkelerden ilk beş ülke sıralamasını bildirirken ödüle hak kazanan plaj ve marina sayıları açıklanırken buna göre Türkiye, plaj sayısı ile yine Dünya 3.’sü oldu. İlk sırada İspanya, ikinci sırada Yunanistan yer aldı.

Aydın’da ev yangını panikletti Aydın’da ev yangını panikletti

Aydının iki turistik ilçesinden biri olan Didim’de Mavi bayraklı alan marina D-Marin Didim olurken, Mavi bayraklı plajlar ise şu şekilde açıklandı; “The Holiday Resort Hotel, Duja Didim, Venosa Beach Resort & SPA, Anadolu Hotels Didim Club, Didim Belediyesi Oteller Önü Halk Plajı, Didim Belediyesi Altınkum Halk Plajı, Didim Belediyesi 2. Koy Halk Plajı, Didim Belediyesi 3. Koy Halk Plajı, Aquasis De Luxe Resort & SPA, Prive Hotel Didim, Lucas Didim ve Didim Belediyesi Tavşanburnu Tabiat Parkı Halk plajı