Güntekin Onay ve Emre Aşık bile bu açıklamaya tepki gösterdi Güntekin Onay ve Emre Aşık bile bu açıklamaya tepki gösterdi
Süper Lig'in 27.haftasında Fenerbahçe'yi deplasmanda 4-2 yenerek Galatasaray'la olan puan farkını 11'e düşüren Beşiktaş'ta Emre Kocadağ'ın hem TFF'ye hem de MHK'ye olan tepkisi dikkat çekerken, Kocadağ'ın maçın hakemi Halil Umut Meler hakkında sarfettiği sözler ise Siyah Beyazlı cephede takdir topladı.

Beşiktaşlı yönetici Emre Kocadağ, Fenerbahçe derbisinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'na yönelik sert açıklamalarda bulundu. İşte açıklamalar...

Sezonun en önemli maçına yapay zekayı kullanmayıp, manuel zeka ile atanan Halil Umut Meler... VAR hakemi Alper Ulusoy. Bunlar hiç değişmiyor. Bunlar hep Beşiktaş aleyhine karar veriyor. Beşiktaş'a yapılmak istenen operasyonu sahada bizler takım olarak geri çevirdik."

TFF'nin ligden çekilen takımların maçları için verdiği kararın doğru olmadığını söyledik. Kamuoyu oluştu. Kamuoyu adalet çağrısı yapıyor. Bu karar vicdanlara sığmıyor.

Kazandık ama sahada olanları herkes gördü. "Beşiktaş'ı yarış dışına itelim, bu söylemlerden vazgeçsinler" diye bir operasyon çekildiğini düşünüyoruz.

Manuel zekaya gereken cevabı verdik, gerekirse bir daha veririz. Beşiktaş büyük camia, önünü kesmeye çalışanlarla sonuna kadar mücadele eder.

TFF'ye gerekli başvuruları yapacağız, bunun da takipçisi olacağız. TFF'den cevap gelmedi. Büyük ihtimalle derbinin sonucunu, bu haftaki maçların sonucunu beklemişlerdi. Bu hafta TFF'nin kararı düzelttiğine yönelik haberi almak istiyoruz.

Kulüpler Birliği'nde fikrini değiştirenler var, değiştirmek zorunda kalanlar var. Adalet çağrısı yapanlar var, ama bazıları kendilerine göre hesap yapıyor.

Biz sezon bittiğinde, rakiplerimizden daha çok deplasmana gitmiş olacağız! Biz puan istemiyoruz, biz adalet istiyoruz. Bize çözüm reçetesi sunsunlar.

Sene sonuna kadar mücadelemizi yapacağız! Lig sonuçlanmadan karar vermeleri lazım herhalde!

Geçen sene 'Genç hakemler gelsin' dedi Ahmet Nur Çebi ama kimse destek vermedi, biz kötü olduk. Şimdi bütün camialar birleşmiş durumda. Her derbiye aynı hakem veriliyorsa, demek sorun var!

Bizi yarış dışında bırakarak, susturmaya çalıştılar. Herkesin adaleti şaşıyor ama Allah'ın adaleti şaşmıyor! Çevrilmez maç çevriliyor, penaltı kaçıyor. İşte bunu da değerlendirmeleri gerekiyor.