Canlı Yayında Zafer Şahin'den Çalışanları heyecanlandıran asgari ücret çıkışı: İddia ediyorum bu olacak Canlı Yayında Zafer Şahin'den Çalışanları heyecanlandıran asgari ücret çıkışı: İddia ediyorum bu olacak

Borsa İstanbul'dan KAP'a yapılan açıklamada SPK kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında SNPAM hissesinde 1 ay boyunca brüt takas kararı alındı.

Konuyla ilgili Borsa İstanbul'dan yapılan açıklama şu şekilde:

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında SNPAM.E payı 08/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 06/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir."