ADM Elektrik, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle Aydın’daki 9 ilçede yarın planlı elektrik kesintisi yapılacağını bildirdi. Efeler, Nazilli, Efeler, Kuşadası, İncirliova, Germencik, Kuyucak, Yenipazar, Karpuzlu ve Koçarlı’da uygulanacak kesintiden ilçelerdeki bazı mahallelerin tamamının veya bir kısmının etkileneceği duyuruldu.

Aydın’da Ağustos ayı içerisinde 2 bin 554 denetim gerçekleştirildi Aydın’da Ağustos ayı içerisinde 2 bin 554 denetim gerçekleştirildi

ADM’den yapılan açıklamaya göre elektrik kesintisi yapılacak olan Efeler’de, Ata, Çeştepe, Tepecik, Balıkköy, Efeler, Girne, Mimar Sinan, Zeybek, Kemer, Meşrutiyet, Kocagür, Serçeköy ve Pınardere mahallelerinin tamamı veya bir kısmında sabah 09.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında kısmi kesinti yaşanacak.

Karpuzlu’daysa Saraçlar, Abak, Ektirli ve Ulukonak mahallelerindeki bazı yerlere 09.00 ile 16.00 saatleri arasında, İncirliova’ya bağlı Acarlar mahallesinin tamamında, Yazıdere ve Kardeşköy mahallelerindeyse bazı yerlerde 11.00 ile 17.00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak. Koçarlı’ya bağlı Kızılcabölük, Akmescit, Bağarcık, Meriçler, Yağcıdere, Kullar ve Dereköy’deki bazı kısımlardaysa saat 11.00 ile 17.00 arasında elektrik verilmeyecek.

Kuyucak’ın Yöre, Çobanisa ve Pamukören Mahallesi ile Nazilli’nin Beğerli ve Yazıkent mahalleri ve Yenipazar’ın Emek Mahallesi’nin bir kısmında da saat 10.00 ile 15.00 arasında elektrik kesintisi yaşanacak. Germencik’e bağlı Ortaklar, Yamanlar ve Gümüşyeniköy mahallelerinin bir bölümünde de saat 10.00 ile 16.00 saatleri arasında planlı kesinti yapılacağı bildirilirken, Kuşadası’nda Türkmen mahallesinde de kesinti yaşanacak.