banner4

Liselerde 'Her anne bir şiirdir' dinletisi

Nazilli Anadolu Lisesi öğrencileri hazırladıkları ‘her anne bir şiirdir’ adlı şiir ve müzik dinletisiyle Anneler Günü’nü kutladı.

Liselerde 'Her anne bir şiirdir' dinletisi
banner26

Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda düzenlenen dinletiye Garnizon Komutanı Albay Ekrem Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan, okul ve kurum idarecileriyle çok sayıda davetli katıldı. Duygusal anlara sahne olan dinletide Nazilli Anadolu Lisesi öğrencileri okudukları şiirlerle salonu ağlatarak, annelerin değerini bir kez daha anlamayı sağladı. İzleyicilerin coşkulu alkışları arasında şiirlerini okuyan öğrenciler şiir aralarında da isabetli seçilmiş türkü ve şarkılarla katılımcılara tam bir şiir ve müzik ziyafeti sundu.

Şiir dinletisi programını hazırlayan Edebiyat öğretmenleri Filiz Baysal ve Hidayet Karabay’ın sunumuyla başlayan etkinlikte Okul Müdürü Hanifi Güney, okulun yalnız belli derslerin verildiği yerler olmadığını ifade ederek; “Bir yıl boyunca öğrencilerimiz öğretmenlerinin rehberliğinde birçok sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler yaparlar. Derslerinin yanı sıra boş zamanlarını bu etkinliklerle değerlendirirler. İşte şiire ve müziğe ilgi duyan öğrencilerimiz de Edebiyat öğretmenleri Hidayet Karabay ve Filiz Baysal rehberliğinde bu güzel programı hazırladılar. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize bu anlamlı çalışma için teşekkür ediyorum. Siz değerli misafirlerimize de bizleri programımızda yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyor ve sizleri öğrencilerimizle baş başa bırakıyorum” dedi.

UZUN SÜRE AYAKTA ALKIŞLANDILAR

Dinleti Huriye Ona’nın okuduğu ‘Anamın Türküleri’ adlı şiirle başlarken, şiirin arkasından ‘Fikrimden Geceler’ adlı türküyü seslendirdiler ve salondan büyük bir alkış aldılar. Program Onhan Uçurmaz’ın okuduğu ‘Analar’ şiiriyle devam etti. Arkasından ‘Penceresiz Kaldım Anne’ şarkısı seslendirildi. ‘Anne Özlemi’ adlı şiiri okuyan Ecehan Elmas salonu gözyaşına boğarken, bütün salonda karşılığını bulan şiiri Ecehan Elmas çok etkili bir ses tonuyla okudu. Kendisi de duygulanan öğrenci şiir sonunda salonda uzun süre alkışlandı ve büyük takdir topladı. Buket Barış ve Kevser Beköz’ün gitar eşliğinde ‘Eksik Bir Şey Mi Var?’ adlı şarkıyı seslendirdiği dinletide, Beril Aylis Çiftçi ‘Annemin Sözleri’ adlı şiiriyle bize öğüt veren annelerimizi bize yeniden hatırlattı. Bahtiyar Vahapzade’nin ‘Annem Öldü Mü?’ şiirini, Bilge Sümer ise Azeri Türkçesiyle okuduğu şiirle tüm salonu Azerbaycan coğrafyasına taşıdı. Selen Çetinkaya ‘Sol Yanım’, Tuğberk Toygar ‘Şehit ve Annesi’, Çiğdem Balcı da Aşık Veysel’in ‘Anama’ şiirini seslendirirken, Aşık Veysel’in ‘Çiğdem der ki’ türküsünü de Tuğçe Yılmaz seslendirirdi. Yağızalp Kırbaş ‘Hayatta Ben En Çok Annemi Sevdim’, Huriye Ona ‘Baba Anneme İyi Bak’ şiirini seslendirdiği dinleti Tuğberk Toygar, Tuğçe Yılmaz ve dinletiye katılan tüm öğrencilerin eşlik ettiği ‘Annem Annem’ adlı şarkıyla sona erdi. Programa Ceren Çağla Şahin kemanıyla; Muammer Karataş, Tuğçe Yılmaz, Harun Raşit Ayvaz bağlamayla; Buket Barış ve Kevser Beköz ise gitarıyla eşlik ettiler.

Müzik öğretmeni Osman Erşan ve resim öğretmeni Yener Yokuş’a katkılarından ötürü teşekkür edilen program sonunda salon uzun süre dinletiye katılan öğrencileri alkışladı.

12-001.jpg

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2014, 11:20

banner79

banner78