Söke ve Davutlar'da 2 ayrı motosiklet kazası Söke ve Davutlar'da 2 ayrı motosiklet kazası

Abdurrahman Bey Cami imam hatibi Erkan Cengiz,
“Milyonlarca çocuğumuzun kalbine iman, hakikat ve merhamet tohumlarının ekildiği müstesna mekanlar olarak görüyor ve buralara çok önem veriyoruz. Lütfen çocuklarımızı camilerimize gönderelim. Takibini yapalım. Hocalarımızla iletişim halinde olalım. Çocuklarımızın kurslarda güzel bir eğitim almasını sağlayalım.
Bu eğitimleri hafife almayalım.
Bu yıl ilçe genelinde yüzlerce yavrumuza ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen bütün din gönüllüsü kardeşlerime, çocuklarımıza ve onların anne babalarına teşekkür ediyorum. Bu kutlu zaman dilimlerini ihya ederken ‘Rabb’im onlara muvaffakiyetler ihsan eylesin’ diye de dua ediyorum” dedi.

Caminin müezzini Mustafa Kayalı, “Çocuklarımız bu müstesna mekânda kitaplarla dost olmayı, okumanın değerini, ilmin önemini hissedecekler. İstiklalimizin sembolü camilerimizde tevhidin gür sedası ezanlarımızı daha yakından duyacaklar. Körpe dimağlarını ve tertemiz fıtratlarını kötülüklerden koruyacak ve ibadetleri öğrenecek olmaları, bu zarif zaman dilimini Kur'an eğitimi, değerler eğitimi ve Allah'ın emirleriyle ilgili bilgileri almak üzere değerlendiriyor olmaları ve bu yolu tercih etmeleri hem veliler açısından hem çocuklar hem de biz din görevlileri açısından hayatımızın en önemli kazancı olacaktır” diye konuştu.

YENİPAZAR GENÇLİK MERKEZİ 
DAMLA GÖNÜLLÜLÜK HAREKETİ İLE ÇOCUKLARI DOYASIYA EĞLENDİRDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen Damla Gönüllülük Hareketi Projesi 32 farklı ilden 39 genç ile 4 bakanlık koordinatörünün katılımı ile 
28 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında Aydın'da hizmet vermeye başladı.

Damla Gönüllülük Hareketi Projesi, Türkiye'deki üniversitelerinde öğrenim gören gençlerin gönüllü olarak katıldığı ve toplumsal yarar sağlama amacı güden bir proje olarak dikkat çekiyor. Proje, katılımcıların herhangi bir beklenti içinde olmadan, farklı illerdeki bireylerin yaşam kalitesini artırmak veya toplumun yararına olan hedeflere ulaşmak için toplumsal girişimlere destek vermelerini hedefliyor. 

Gönüllü gençler, Abdurrahman Bey Cami’nde gerçekleştirdikleri çeşitli etkinliklerle çocuklara doyumsuz bir gün yaşattılar.
Bu güzel program hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

3C043Ba6 9Bca 4Dcb 9A11 8B6B99D47FbbC498D97F 9A28 43F1 B048 7374A52D95D49F19C1C9 4F34 4634 9Fd6 B3C3B183Bbcd6D4Acb57 7419 4F68 A133 6Bc66F18Affe