İYİ Parti'den yeni adaylık çıkışı: Kimse bizden susmamızı beklemesin İYİ Parti'den yeni adaylık çıkışı: Kimse bizden susmamızı beklemesin
Kars’ta 14 yıl önce işlenen cinayetteki sır perdesini jandarmanın dikkati ortaya çıkardı. Digor'da yaşayan Şahmettin Baykız cinayete kurban gitti ve olayın faili bulunamadı. Acılı ailesi, cenazesinde gözyaşları döküp ağıtlar yakmıştı. Aile, katil veya katillerin bulunmasını beklerken yaşanan bir gelişme herkesi şoke etti.

SIR PERDESİ ARALANDI

Yıllar önce işlenen ve katili bulunamayan cinayetteki gizemli sır perdesi aralandı. Haberin en şok eden kısmı ise öldürülen kişinin katilinin en yakınlarının çıkması oldu.

CESEDİ BAHÇEDE BULUNDU

Kars’ın Digor ilçesine bağlı Dolaylı köyünde 14 yıl önce ailesi tarafından kayıp ihbarı yapılan Şahmettin Baykız’ın öldürüldüğü ortaya çıktı. Cesedi evinin bahçesinde bulunan Baykız'ın öldürülmesiyle ilgili eşi ve kızı tutuklandı.

Digor ilçesine bağlı Dolaylı köyünde yaşayan Şahmettin Baykız, 14 yıl önce ortadan kayboldu. 2008 yılında ailesi tarafından kayıp ihbarı yapılan Baykız, aramalara rağmen bulunamadı. Yaklaşık 14 yıl sonra Baykız’ın evinin bahçesinde insan kemikleri bulundu. Yapılan inceleme sonucunda kemiklerin Şahmettin Baykız’a ait olduğu ve cinayete kurban gittiği belirlendi.

14 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Digor Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan soruşturmada Baykız’ın eşi İ. Baykız (71) ile kızı E. Baykız’ın (36) da aralarında bulunduğu 14 şüpheli Kars, İstanbul ve İzmir’de düzenlenen operasyonlarla gözaltına alındı. Kars’ın Digor ilçesine getirilen şüpheliler, jandarmadaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 12’si savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılırken, İ. Baykız ve E. Baykız tutuklanarak cezaevine gönderildi.