Sanatçı Hülya Koçyiğit’in kızı ve damadı Gülşah-Ender Alkoçlar’ın işletmeciliğini yaptığı dört yıldızlı Alkoçlar Adakule Oteli hakkında ikinci kez iflas kararı verildi.

İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, sanatçı Hülya Koçyiğit’in damadı olan Ender Alkoçlar’a ait Alkoçlar Otelcilik AŞ için iflas kararı vermişti. İstinaf Mahkemesi bu kararı kaldırdı. Dosyaya yeninden bakan İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi kararında direndi ve bir kez daha şirketin iflasına karar verdi.

Halk TV’nin aktardığına göre 23 milyon lira sermayeli şirketin tasfiye süreci başladı. Şirketin 60 milyon lirayı aşkın borcu bulunuyor.

KONKORDATO BAŞVURUSU YAPILMIŞTI

Turizm sektöründe 1950’li yıllardan bu yana faaliyet gösteren, saray kurullarına atanan Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçların sahibi olduğu Alkoçlar Otelcilik ve Turizm AŞ konkordato başvurusu yapmıştı.

Şirket, dokuz ay icra takibi yapılmamasını, sonrasında ise 64 milyon liralık borcun üç yıla yayılmasını talep etmişti.

İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, bünyesinde Alaçatı, Bodrum ve Kemer’deki üç otel bulunan Alkoçlar Otelcilik ve Turizm AŞ için tedbir kararı vermişti.

Konkordato süreci devam ederken, Bodrum ve Alaçatı’daki otel kapatılmıştı. Toplam 60 milyon lira borcu bulunan Alkoçlar’dan alacaklı firmaların çoğu, şirketin konkordato talebinin tasdik edilmesine onay vermişti. Ancak mahkemenin atadığı komiser heyeti olumsuz yanıt vermişti.

Alkoçlar Otelcilik’in konkordato davası ise olumsuz sonuçlanmıştı. Gerekçe, usule aykırı yapılan birtakım ödemeler olmuştu.