Sıfır otomobillerde peşin ödemeye alternatif olarak taksitli ödeme seçenekleri sunulabilir. İkinci el araçlarda ise satıcılar direkt olarak araç sahibinin kendisi olduğunda, otomobil ücretinin peşin olarak ödenmesi beklenir. Bu durum ise alıcının bütçesini zorlayabilir. Böyle durumlarda bazı aracıların sunduğu taksitli 2.el otomobil fırsatları, araba almak isteyenler için büyük kolaylık sağlar. Artık, peşin ödeme ile ikinci el araç alacak bütçeniz yoksa endişe etmenize gerek yok. Taksitli bir ödeme planı ile siz de ikinci el araç satın alabilirsiniz. Farklı araç seçeneklerine hızlı bir şekilde göz atabileceğiniz gibi ödeme açısından da farklı planları tercih ederek kendinize uygun bir çözüme sahip olabilirsiniz.

İkinci El Taksitli Otomobil Nasıl Alınır?

İkinci el taksitli araba alımında platformlar aracılığıyla alıcılara farklı imkânlar sunulur. Araç alım işlemi öncesinde piyasa araştırması yaparken marka, model, kilometre, vites ve yakıt tipi gibi araca ait özellikleri filtreleyebileceğiniz gibi, ödeyebileceğiniz taksit tutarı ve istediğiniz vade planını da seçme şansınız bulunur. Vade sayısı, aracın nihai fiyatı üzerinden belirlenir. Nihai fiyat içerisine vade farkı ve diğer masraflar dahil edildikten sonra hesaplanır. Seçtiğiniz vade sayısı ile bütçe aralığınızdaki bir ödeme taksidi çarpıldığında elde edilen tutar toplam taksitli araç bedelinden çıkarıldığında başlangıçta yapacağınız peşinat ödemesi hesaplanır. Örneğin, ödeyebileceğiniz taksit tutarını 2000 - 5000 tl aralığında seçtiğinizi düşünelim. 48 ay vade ile belirttiğiniz tutarda taksit ödeyerek satın alabileceğiniz araçlar sıralanır. Seçtiğiniz taksit planına göre peşinat hesaplaması sistem tarafından otomatik olarak yapılsa da peşinat yüzdesini değiştirerek ödeme planınızda istediğiniz değişikliği yapma da şansınız var. Bu avantajlardan yararlanarak siz de kendi bütçenize uygun şekilde oluşturacağınız ödeme planına göre size sunulan ikinci el otomobilleri satın almak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Taksitli Otomobil Almayı Düşünüyorsanız OtoSOR Yanınızda!

Taksitli otomobil alımında siz de OtoSOR’un sunduğu çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz. Sizin için en uygun ödeme planı ile örtüşen ilanları görüntüleyebilir, seçiminizi daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Taksitli oto için farklı ödeme planlarını değerlendirerek hareket edebilirsiniz. OtoSOR ikinci el taksitli araç seçeneklerinde hem ödeme kolaylığı hem de anlaşmalı ekspertizlerden uygun fiyatlı işlemler yapabilme imkanı sunar.

Taksitli 2. el otomobil alırken 48 aya kadar vade seçeneği imkanı tanıyan OtoSOR’da binlerce araba seçeneği sizlere sunulur. Aracın renginden motor gücüne, kilometresinden modeline, vitesinden yakıt tipine kadar tüm detaylarını göz önünde bulundurarak kendinize en uygun alternatiflere kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca OtoSOR’da iki tip satıcı seçeneği bulunur. Galeriden seçeneğini tercih ettiğinizde OtoSOR’un anlaşmalı olduğu bayilerdeki otomobil seçenekleri görüntülenir. OtoSOR’dan seçeneğini işaretlediğinizde ise markanın kendi bünyesinde bulunan, İstanbul Otoport ve İstanbul Autopia’daki OtoSOR showroomlarında yer alan araç seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Aracınızı seçtikten ve başvuru onayınızı aldıktan sonra aynı gün için teslim alabilirsiniz.

OtoSOR’un ödeme çeşitliliği, müşterilerin kendilerine en uygun ödeme yöntemini seçmesini mümkün kılar. OtoSOR’da ödemeyi kolaylaştıran sistemlerden biri olan kademeli taksit imkanını veya ileri vadeli satışı tercih edebilirsiniz. Siz de kademeli taksit imkanı ile 24 ay veya 36 ay vadeli araç alımlarında ilk sene oldukça düşük bir taksit ödeyerek tüm bu fırsatları değerlendirmek için OtoSOR’u tercih edin, hayalinizdeki araca sahip olun!