İçişleri Bakanlığı tarafından Ayhan Bora Kaplan dosyasındaki iddialar için müfettiş atandığı belirtilerek, "Ankara İl Emniyet Müdürlüğünce daha önce soruşturması yapılan ve mahkeme süreci devam eden Ankara’daki bir organize suç örgütüyle ilgili sosyal medyadaki iddiaların açıklığa kavuşturulabilmesi için İçişleri Bakanlığımızca Mülkiye Müfettişleri görevlendirilmiştir" açıklaması yapıldı. 

İçişleri Bakanlığı, X hesabından yaptığı açıklamada; "Organize suç örgütleri ile mücadelemiz devam ederken bazı sosyal medya hesaplarından Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ile ilgili iddiaları içeren paylaşımlar yapılmaktadır" denilerek Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanlığı dönemindeki faaliyetleriyle gündeme gelen Ayhan Bora Kaplan dosyasındaki iddialar hakkında müfettiş atandığı belirtildi. 

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle: 

Dolar yükselecek mi? Dolar yükselecek mi?

22 yıldır Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Yeniden Büyük ve Güçlü Türkiye için büyük bir gayretle çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye Yüzyılı hedefleri doğrultusunda vermiş olduğu büyük destek ve 'Türkiye’nin Huzuru' için hukuktan aldığımız güçle son 10 ay içinde; 15'i Uluslararası, 40'ı ulusal, 78'i bölgesel, 336'sı yerel olmak üzere toplam 469 organize suç örgütü çökertildi. 

Organize suç örgütleri ile mücadelemiz devam ederken bazı sosyal medya hesaplarından Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ile ilgili iddiaları içeren paylaşımlar yapılmaktadır. Ankara İl Emniyet Müdürlüğünce daha önce soruşturması yapılan ve mahkeme süreci devam eden Ankara’daki bir organize suç örgütüyle ilgili sosyal medyadaki iddiaların açıklığa kavuşturulabilmesi için İçişleri Bakanlığımızca Mülkiye Müfettişleri görevlendirilmiştir. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılmaya devam edecektir.

Ayhan Bora Kaplan örgütünün 2 numarası olduğu iddiasıyla yargılanan firari Serdar Sertçelik sosyal medyadaki paylaşımlarında, davada gizli tanık olduğunu söylemiş, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün AK Parti'ye darbe yaptığını iddia ederek bunu ispatlayabileceğini savunmuştu.