Aracının motorunda gördü, itfaiye alarma geçti: Yarım saat boyunca aradılar ama bulamadılar Aracının motorunda gördü, itfaiye alarma geçti: Yarım saat boyunca aradılar ama bulamadılar
   İktisatçı Hakan Kara, son dönemde yüklü döviz satışı yapılmasının nedenlerini kendi X hesabından açıkladı. İki noktanın üzerinde duran Kara, yerel seçimleri işaret etti.

   Döviz talebinin artığını belirten Hakan Kara, yaptığı paylaşımda "Son dönemde yüklü döviz satışı yapılmak durumunda kalınmasının muhtemel nedenleri: 1) Seçim ekonomisinin başlaması. Buna bağlı olarak sermaye girişinin zayıflaması ve döviz talebinin artması 2) Dış açığın yüksek olduğu mevsime girilmesi" ifadelerini kullandı.

   Kara'nın gönderisinin altına yapılan yorumlardan bazıları:

   1991 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği'nden mezun olan Hakan Kara, Bilkent Üniversitesi'nde iktisat yüksek lisans programını tamamladı. Daha sonra New York Üniversitesi'nde yine ekonomi üzerine doktora yapan Kara; makroekonomi, Merkez Bankacılığı ve Türkiye ekonomisi üzerine makale ve kitaplar yazdı. Hakan Kara, Türkiye Merkez Bankası'nda başekonomist olarak çalıştı.