Nalan'ı yıkan itiraf: Bebeğimin babası Sedat! Nalan'ı yıkan itiraf: Bebeğimin babası Sedat!

Göklerin Hakimi adıyla 2004 yılında Türkiye’de vizyona girmiş Aviator, Oscar ödüllü bir film. Leonardo Di Caprio’nun başrolde yer aldığı Aviator filmi gerçek yaşamdan uyarlanmış biyografik bir film. Howard Hughes adlı girişimcinin havacılığa olan tutkusunun anlatıldığı filmde, Hughes tüm servetini bir savaş filmine harcıyor. Riskli olmasına karşın büyük bir sükse yapan film, Hughes’ın havacılık devi olmasını sağlayacak bir kapı aralıyor.

Teknoloji devi Apple’ın kurucusu Steve Jobs, ilham veren yaşam öyküsüyle bilinen bir isim. Kanser hastalığına yakalandıktan sonra 2011 yılında hayatını kaybeden Jobs, ortağı Steve Wozniak ile birlikte Apple’ı kurduktan sonra, şirketten ayrılması ve geri dönerek iPhone gibi akıllı telefon alanında ikon haline gelmiş bir ürünü dünyaya sevdirmesiyle girişimcilerin örnek aldığı bir isim. 2015 yapımı Steve Jobs filmi, bu anlamda izlenmesi gereken yapımlardan.

Türkiye’de Kazanma Sanatı ismiyle vizyona giren 2011 yapımı film, Brad Pitt’in başrolde olduğu bir film. Spor ve dramın iç içe geçtiği filmde beyzbol liginde mücadele eden Oakland Athleetics adlı takımın mücadelesi anlatılıyor. Eski bir oyuncu olan beyzbol antrenörü Billy Jane’in önderliğinde savaş veren takımın hikayesi, izlenmeye değer bir motivasyon filmi.

Facebook, sosyal medyanın dev şirketlerinden biri olmayı başardı. Facebook’un kuruluş hikayesi ise birçok internet girişimcisi için ilham verici bir öykü. Mark Zuckerberg’ün üniversite yurdundan Facebook’u kurma hikayesini ele alan The Social Network, izlenmesi gereken başarı filmlerinden biri.

Umudunu Kaybetme adıyla Türkiye’de vizyona giren 2006 yapımı film, başrolünde ünlü oyuncu Will Smith’in yer aldığı bir motivasyon filmi. Chris Gardner adlı bir adamın, eşi tarafından terk edilmesinin ardından evinden kovulması ile başlayan film, oğlu ile birlikte mücade eden bir babanın çarpıcı öyküsünü barındırıyor. Para kazanmak için çabalayan Chris’in başarı için gösterdiği direnç, birçok kişi için ilham verecek türden.

Dünyanın fast food devi markalarından McDonald’s’ın küçük bir markadan bir deve dönüşmesinin anlatıldığı The Founder filmi ilgi çekici bir yapım. The Founder, girişimciler için en önemli filmler arasında yer alıyor. ABD’de küçük bir restorandan, dünyanın her köşesinde şubeleri olan bir deve dönüşme yolunda yapılanlar girişimciler için ilham verici ve izlenmesi gereken bir yapım sunuyor.

Limit Yok adıyla Türkiye’de vizyona giren Limitless 2011 yapımı bir film. Filmde başarılı olmak için beyninin neredeyse yüzde 80’ini kullanmak adına bir ilaç kullanan adamın hikayesi anlatılıyor. Başarılı adam, milyoner olma hayaline her geçen gün yaklaşırken kullandığı uyuşturucu benzeri ilaç nedeniyle çeşitli sağlık sorunları da yaşamaya başlıyor ancak buna karşı mücadele ediyor.

Milyoner adıyla 2008 yılında vizyona girmiş film, dünyaca ünlü bir Hint yapımı. Filmde, ülkenin kenar mahallelerinde yaşayan genç bir çocuğun bilgi yarışmasına katılarak para ödülü alması anlatılıyor. Milyoner olmak için tüm soruları bilmesine rağmen  hile şüphesiyle tutuklanan Jamal adlı gencin öyküsü, izlenmesi gereken bir motivasyon filmi.

Pi’nin Yaşamı ismiyle ülkemizde vizyona giren 2012 yapımı film, 7,9 IMDB puanına sahip. Filmde yolculuk yaptığı geminin kaza geçirmesi üzerine okyanusta bir teknede tek başına kalan Pi’nin yaşadıkları anlatılıyor. Yardım teknesinde kalmasına karşın tek başına yaşamak ve hayata tutunmak zorunda kalan Pi’nin yaşadıkları, motivasyon ve ilham filmi arayanlara hitap ediyor.

Her Şeyin Teorisi ismiyle 2014 yılında vizyona giren film, ünlü bilim insanı Stephen Hawking’in ilham verici yaşam öyküsünü anlatıyor. 7,7 IMDB puanı ile dikkat çeken filmde, Hawking’in öğrencilik döneminden itibaren yaşadıkları ele alınıyor. Yaşadığı ciddi hastalığa rağmen Hawking’in bilim alanındaki çalışmalarını sürdürmesi, The Theory of Everything’i en iyi motivasyon ve başarı filmleri arasına sokuyor.