Ali Koç olaya el atacak! Fenerbahçe'yi bile bile yaktı, Dzeko, Tadic ve Fred bile inanamadı Ali Koç olaya el atacak! Fenerbahçe'yi bile bile yaktı, Dzeko, Tadic ve Fred bile inanamadı
Bakan Tekin, bir dizi program kapsamında İzmir'e geldi. Tekin, ilk olarak İzmir Valiliği'ni ziyaret etti. İzmir Valisi Süleyman Elban'ın karşıladığı Tekin, şeref defterini imzaladı. Tekin, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü de ziyaret etti. Tekin, il genelinde ilkokul, ortaokul ve liselilerin katılımıyla düzenlenen 'Çocuk Gözüyle Filistin' konulu resim yarışmasında dereceye giren eserlerinden oluşan sergiyi inceledi. Tekin, daha sonra İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı ve İzmir Eğitim Yöneticileri Toplantısı'na katılmak için İzmir İktisat Kongresi binasına geçti. Toplantıya, Vali Elban, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, bakanlık genel müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri ve müdür yardımcıları katıldı.

'ÖĞRETMENLERLE BERABER İNŞA EDECEĞİZ'

İzmir Eğitim Yöneticileri Toplantısı'nda katılımcılara seslenen Tekin, "Bundan tam 101 yıl önce içinde bulunduğumuz bina, Türkiye'nin Kurtuluş Savaşı'nın hemen sonrasında ekonomik bağımsızlığımızın elde edilmesine ilişkin kararların alındığı bir yer. El işçiliğinden fabrikalaşmaya geçişi, ekonomik bağımsızlığı ve ekonomik kararların alındığı bir binadayız. Bu yüzyıl boyunca bu anlamda gerçekten devasa adımlar atıldı. Ve şimdi aynı binada önümüzdeki yüzyıla ilişkin Türkiye'nin bu kez de önümüzdeki yılı domine edecek bir ülke olması için kararlar alacağız. İstişareler yapacağız. Bunu önemli buluyorum. Benden önce konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yahşi Bey'in söylediği 15 Temmuz süreci de aslında Gazi Mustafa Kemal'in bu binada başlattığı ve yürüttüğü mücadelenin doğal bir sonucu. Siz o günü çok iyi hatırlayacaksınız. Türkiye'nin bir uydu devleti olması için yabancı güçlerle iş birliği yapan, Türkiye'yi bu anlamda başka ülkelerin bir piyonu haline getirmeye çaba sarf eden bir grup, bu ülkede siyasi iktidarı ve toplumsal iktidarı ele geçirmeye çalıştı. 15 Temmuz gecesi ülkece beraber bir destan yazıldı. Tıpkı Kurtuluş Savaşı'nda yaptığımız gibi. İnşallah önümüzdeki yüzyılı da hep beraber inşa edeceğiz. Bakın şimdiye kadar ki süreci, öğretmenler üzerinden inşa ettik. Bundan sonraki süreci de öğretmenlerle beraber inşa edeceğiz" dedi.