Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye'de bu akşam şampiyonluk heyecanı yaşandı. Finale kalan Metin ve Kıvanç arasında bugün kıyasıya bir mücadele gerçekleşti. Yarışmanın son yemeklerini yapan Kıvanç ve Metin, oylaması için jürinin önüne sundu. Peki, MasterChef birincisi, şampiyonu kim oldu? 10 Ocak büyük ödülü Metin mi, Kıvanç mı aldı? 2022 MasterChef Türkiye ödülün sahibi...

MasterChef Türkiye 2022 sezonunun son yarışması bugün düzenledi. Aylardır büyük ödül için yarışan yarışmacılardan Metin ve Kıvanç finale kalmayı başardı. Peki, MasterChef birincisi, şampiyonu kim oldu? 10 Ocak büyük ödülü Metin mi, Kıvanç mı aldı? 2022 MasterChef Türkiye ödülün sahibi...

TV8'de 2022 MasterChef büyük final heyencanı yaşanıyor! Metin ve Kıvanç'ın şampiyonluk için tezgah başına geçtiği gecede finalin ne şekilde ilerleyeceği MasterChef jürisi tarafından açıklandı.

Yarışın ilk etabında iki MasterChef adayı Türk mutfağı yorumlaması konspeti kapsamında üç tabak çıkardı. Bu menüde; başlangıç, ana yemek ve tatlı sunuldu.Yemeklerin yapımı için Metin ve Kıvanç'a 1 saat 45 dakika süre verildi. Kıvanç'ın menüsü; Ege, Anadolu ve bal kabağı mantarı oldu. Metin'in menüsü ise Antalya Piyazı (tırnak pide ile), İslim kebabı (siyez pilavı ile), nişasta helvası olarak açıklandı.

İlk etap toplamda 30 puan üzerinden sonlandı. Tabaklara her şeften 10 puan üzerinden oy verildi. İlk turdan Kıvanç 20 puan alarak ikinci tura yükseldi. Metin de ilk menüden toplamda 18 puan topladı.

Final gecesinin ikinci etabında da yarışmacılar uluslar arası mutfaktan seçtikleri bir menüyü çıkardı.

Kıvanç'ın uluslar arası mutfak menüsü: Ahtapot rüyası, kış ördeği ve Strudel oldu. Metin de ikinci turda; buharda pişmiş ılık barbun, dolgulu kalkan, kakule toprağı üzerine Melisa çiçek mousse yaptı. Şefler tadım, değerlendirme ve puanlamayı tamamladı. Bu aşamanın puanları canlı yayında duyuruldu.

İkinci tabakların puanlarına göre Metin, 24 puan alarak toplamda 42'ye ulaştı. Kıvanç, ikinci menüsünden 21 puan kazandı ve 41 puana erişti.

Üçüncü ve final aşamasında Metin'in imza tabağının adı ''Şöhret''. Kıvanç, finaldeki imza tabağının adını ''Ada'' olarak açıkladı.

Aslan balığı, dikenli ve zehirli balık. Antalya'dan getirttiğini belirten Kıvanç, finalde Aslan balığını değerlendiriyor. Riskli bir balık olduğunu belirten Mehmet Şef, Kıvanç'a balıkla ilgili bir sıkıntı olup olmayacağını sordu.

Yarışmacılar finali getirecek imza tabağını canlı yayında, eski yarışmacılar, aileler ve seyirciler karşısında çıkardı.

Metin ve Kıvanç'ın yemeklerini tadan jüriler oylamaya başladı. Yapılan oylama sonucu Kıvanç 65, Metin ise 70 oy aldı.

MasterChef Türkiye 2022'nin şampiyonu Metin oldu.

2022 yılı MasterChef Türkiye ödülü tıpkı geçtiğimiz sene olduğu gibi lüks otomobil oldu.