SGK resmen duyurdu! 4A / 4B / 4C çalışanlarını kapsıyor! Paralar faizi ile iade ediliyor, e-Devlet'ten başvuran alıyor SGK resmen duyurdu! 4A / 4B / 4C çalışanlarını kapsıyor! Paralar faizi ile iade ediliyor, e-Devlet'ten başvuran alıyor
Kripto paraların en yüksek hacimlisi Bitcoin,Kasım 2021'de 68 bin 890 dolar ile tarihi zirvesini görmüştü. O tarihten bu yana Bitcoin en yüksek seviyesi 63 bin 263 dolar seviyesindeydi, bugün ise 62 bin 520 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kripto paraların en yüksek hacimlisi Bitcoin'de hareketlilik devam ediyor. Bitcoin, dün 63 bin 263 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Dijital para birimi Bitcoin fiyatı şu anda 62 bin 520 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Dijital para birimi Kasım 2021'de 68 bin 890 dolar ile tarihi zirvesini görmüştü. O tarihten bu yana Bitcoin en yüksek seviyesine çıkmış oldu. Kripto paralardaki dikkat çeken fiyatlamalar yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Piyasanın en yüksek hacimlisi Bitcoin bu hafta önemli bir eşiği daha aştı.

2 YILDAN DAHA UZUN BİR SÜRE SONRA İLK KEZ GÖRDÜ

Bitcoin en son 18 Kasım 2021 tarihinde 60 bin dolar seviyesini test etmişti. Bitcoin, 10 Kasım 2021'de 69 bin dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmişti.

"RAKAMLARDAN İBARET DEĞİL"

Dijital varlık yatırım fonu ARK36'nın kurucusu Mikkel Morch, Bitcoin'in yükselişi ile alakalı Cointelegraph'a "Bu ralli sadece grafikteki rakamlardan ibaret değil.

Bu, kurumsal yatırımcılar arasında kripto para birimlerinin dönüştürücü potansiyeline olan güvenin bir beyanı. Üstelik ABD'de ETF'lere yeşil ışık yakılması, yeni bir iyimserlik dalgası yarattı. EFT'lerin onaylanması ticaret hacimlerini artırdı ve kripto bağlantılı firmaları daha geniş bir çevrede ön plana çıkardı" dedi.

BITCOIN NEDEN YÜKSELİYOR?

ABD’de Bitcoin ETF kaynaklı kurumsal yatırımcı talebi son yükselişin en büyük tetikleyicisi olurken bu talep, madencilerin çıkardıkları günlük Bitcoin miktarının çok üzerinde kalmaya devam ediyor.

Bitcoin talebinin nisan ayında gerçekleşecek ödül yarılanması sonrasında da mevcut seviyelerde devam etmesi durumunda madencilerin ürettikleri günlük Bitcoin miktarı ile talep arasında makasın daha fazla açılacak olması, kripto para fiyatını daha da artırabilecek bir faktör olarak görülüyor. Bu da Bitcoin'e olan talebi tetikleyen en önemli unsurlardan biri olarak görülüyor.

Bitcoin ETF pazarı ile ilgili son veriler kontrol edildiğinde dünkü işlemlerde de işlem hacminin 2 milyar dolara ulaştığı görüldü.

BlackRock işlem hacimlerine hakim olan şirket olarak görülürken varlık yönetim şirketinin 1,3 milyar dolar hacme ulaştığı raporlandı.