Nasıl Alınır?

2023 Bursluluk Sınavı yaklaşıyor ve öğrenciler sınav yerlerini merak ediyor. İşte Bursluluk Sınavı giriş belgesi sorgulama yöntemleri ve detayları...

İOKBS Sınav Yerleri ve Detayları Nasıl Öğrenilir?

2023 Bursluluk Sınavı (İOKBS) öncesi sınav yerleri ve detaylar öğrenilmesi gereken önemli bilgiler arasında yer alıyor. Sınav yerlerini ve detaylarını öğrenmek için nelere dikkat etmelisiniz? İşte ayrıntılar...

İOKBS Sınav Giriş Belgesi Sorgulama Adımları

Öğrencilerin heyecanla beklediği 2023 Bursluluk Sınavı için sınav giriş belgesi sorgulama nasıl yapılır? Adaylar, sınav yerlerini ve giriş belgesini nasıl öğrenebilirler? İşte cevaplar...

Ayşenur Arslan hakkında soruşturma başlatıldı Ayşenur Arslan hakkında soruşturma başlatıldı

İOKBS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

Bursluluk sınavına katılacak öğrenciler, sınav giriş belgelerini rahatlıkla Meb.Gov.Tr adresi üzerinden sorgulayabilirler. Giriş belgesi en az 7 gün önce açıklanırken, son tarih olan 27 Ağustos Pazar gününe kadar duyurulması planlanıyor.

Sınav giriş belgesi üzerinde adayın fotoğrafı, sınav yapılacak okulun adı, adresi, salon numarası ve sıra numarası gibi hayati bilgiler yer alıyor.

2023 Bursluluk Sınavı Detayları

2023 Bursluluk Sınavı 3 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek. İki oturumda yapılacak olan sınavın sayısal ve sözel bölümleri bulunuyor.

Sınavda toplamda 100 soru sorulacak ve öğrencilere 120 dakika süre verilecek. Sınav sonuçları ise 22 Eylül tarihinde açıklanacak.

Önemli Değişiklikler ve Kontenjan Artışı

2023 Bursluluk Sınavı'nda dikkat çeken bazı önemli değişiklikler ve kontenjan artışı bulunuyor.

Şubat ayındaki depremin ardından kontenjan artırıldı ve toplam burs verilecek öğrenci sayısı 70 binden 100 bine çıkarıldı.

Ayrıca sınavda, adayların ikinci dönem konularından sorumlu tutulmayacakları belirtildi.

2023 Bursluluk Sınavı'na girecek adaylar, sınav yerlerini ve detayları Meb.Gov.Tr adresinden sorgulayabilirler. Sınavın yapılacağı okulun adı, salon numarası gibi önemli bilgiler giriş belgesinde yer alır. Sınav 3 Eylül Pazar günü iki oturumda düzenlenecek ve sonuçlar 22 Eylül'de açıklanacak.

Bu yılki sınavla birlikte kontenjan artışı yapılıp 100 bin öğrenciye burs imkanı sunulacak.