Araçların daha güvenli olmasını sağlayabilmek için lastik seçiminin doğru yapılması gerekiyor. Goodyear lastik alırken her araç sahibinin dikkat etmesi gereken hususlar arasında, lastiğin tüm özelliklerini öğrenmek yer alıyor. İlk olarak güvenilir markanın belirlenmesi bunun için goodyear markasının seçilmesi gerekiyor.

Lastik borsası ürün arama kategori seçenekleri bölümünden lastik ebatlarının doğru seçilmesi gerekiyor. Doğru ebatların seçilmesi, araçta hem güvenliği hem de sürüş konforunu artıracaktır. Kaliteyi ucuza alabilmek için fiyat karşılaştırmalarının yapılması gerekiyor. İklim koşullarına göre lastik seçimi yapmak önemli konulardan birisidir.

Goodyear Özellikleri

Goodyear lastik özellikleri üretimi yapılan lastik çeşitlerine göre belirleniyor. Online lastik satın alma işlemlerinde, tüm teknik özellikleri hakkında bilgi sahibi olmalı ve neye dikkat edileceği bilinmelidir. Ürün kategori sayfasında gösterilen özellikler arasında şunlar yer alıyor:

 • Mevsim,
 • Taban genişliği,
 • Yanak kesiti,
 • Jant çapı,
 • Yük endeksi,
 • Hız endeksi,
 • Ebat,
 • Desen,

Kullanıcılar, online sayfadan seçtikleri her ürünü, ürün sayfasında, teknik özellikler başlığı altında yer alan bilgilerle inceleyebiliyor. En kaliteli lastik markası olduğu için tüm araç türleri için kaliteli özelliklere sahip olacak şekilde üretiliyor.

Goodyear Lastik Raf Ömrü

Lastiklerin kullanım ömürleri, araç türüne ve kullanım şekline göre değişiklik gösteriyor. Otomobil lastikleri, araç üzerinde kullanılmaya başladığı andan itibaren 4 -6 yıl kullanım ömrüne sahiptir. Goodyear lastik yorumları goodyear lastik fiyatları bilgilerini tüm kullanıcılarla paylaştığı için raf ömrü hakkında da bilgi veriyor.

Lastiklerin raf ömrü, üretildiği tarihten itibaren 10 yıl olarak belirleniyor. Kullanılmaya başlayan lastikler, en fazla 6 yıla kadar kullanılmalı, diş derinliği daha kısa sürede standart ölçünün altına düştüğünde değiştirilmelidir. Kullanım ömrü üretim tarihine bakılarak hesaplanabilir.

Goodyear Lastik Avantajları

Goodyear 4 mevsim lastik çeşitlerini lastik borsası sitesinden online ödeme yöntemlerini kullanarak satın alabiliyorsunuz. Sundukları hizmetlerle aracına lastik almak isteyenlerin hangi avantajlara sahip olabileceğini de gösteriyorlar.

 • Yaz ve kış mevsimi için ayrı lastik seçeneklerinin bulunması,
 • Yaz lastiklerinin 7 derece ve üstü sıcaklıklarda kullanılması,
 • Kış lastiklerinin hava sıcaklığı 7 derece altına düştüğünde güvenli kullanım için tasarlanmış olması,
 • Dört mevsim lastik seçeneklerinin olması,
 • Kullanım amacına göre dayanıklı olması,
 • Sürüş konforu ve güveni sağlaması,
 • Goodyear marka lastik çeşitlerinin tümü için daha fazla özellik sayılabiliyor.

Neden Goodyear Lastik Kullanmalıyım?

Goodyear lastik basıncı ebat bilgilerine ve araç türüne göre doğru yapıldığında, fren performansı en iyi olacaktır. Yaşadığınız bölgenin iklim şartlarına göre uygun lastik bulabildiğiniz için Goodyear markasını seçebilirsiniz. Aracınızın güvenli sürüşü, kendinizin ve ailenizin can güvenliğini düşünüyorsanız, Goodyear lastikleri seçmelisiniz. Diğer nedenler arasında, ürün çeşitliliğinin çok fazla olması, satış fiyatlarının her zaman uygun ve karşılaştırılabilir olması, online satın alma işlemlerinin güvenli olarak yapılabilmesi gibi özellikler yer alıyor.

Goodyear Lastik Hangi Ülkenin?

Türkiye’de kışlık lastik Goodyear markası ürünler arasından seçiliyor. Goodyear markası, Amerika Birleşik Devletleri merkezli lastik üretimi yapıyor. Frank Seiberling tarafından 1898 yılında kurulmuştur. Marka adı, kauçuk maddesinin mucidi olan Charless Goodyear isimli şahısın soyadından almıştır. Dünya lastik sektöründeki hakimiyetini artırabilmek için yan kuruluş olarak Dunlop lastik markasını oluşturmuştur. Farklı fabrikalarda yaptığı üretimlerle otomotiv sektörünün önemli tedarikçilerinden birisidir.

Sık Sorulan Sorular

Araç lastik seçiminde müşterilerine yardımcı olabilmek için sık sorulan sorular seçeneklerini sunuyor. Kullanıcıların doğru seçim yapabilmesi için soruların tamamı cevaplandırılıyor.

 • Goodyear lastik pompası nereden alınır?
 • Goodyear lastiklerinden en çok hangileri satılıyor?
 • Online satın almalarda taksit yapılıyor mu?
 • Online lastik satın alındığında kargo ücreti var mı?
 • Ödemelerimi nasıl yapabilirim?

Kaliteli ve güvenli ürün seçimi yapabilmek için aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulmalısınız. Doğru cevapları bulduğunuzda, aradığınız ürünü seçebilecek ve en iyi fiyata alabileceksiniz.

Tüm marka ve model Lastik, Jant, Akü, Motor Yağı ürünleri için lastikborsasi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sonuç

Goodyear oto lastik ürünlerini en kolay ve en iyi fiyat avantajları ile satın alabileceğiniz online satış sitesidir. Amerika Birleşik Devletleri lastik markasıdır ve 100 yıldan daha uzun bir süredir, otomotiv sektörünün lastik ihtiyaçlarını karşılıyor. Yazlık, kışlık ve 4 mevsim lastik seçenekleri ile herkesin aracına en uygun lastikleri satın almasını sağlıyor. Lastik borsası sunduğu müşteri destek hizmetleri ile tüm araç sahiplerine en iyi fiyat seçenekleri ve en kaliteli araç lastiği ve yan ürünleri satışlarını yapıyor.

Goodyear Lastik Tarihi Nerede Yazar?

Online sayfada kategori seçeneklerini kullanarak goodyear lastik 195 65 r15 aramasını yapabilirsiniz. Satın alacağınız her araç lastiğinin üretim tarihine bakmalısınız. Üretim tarihi, lastiklerin raf ömrünün başlangıç tarihidir ve kullanım ömrünün hesaplanmasını sağlar. Goodyear lastiklerinin tarihleri, yanak kesiti üzerinde ve DOT sembolünden sonra gelen sayı karakterlerinin en sonunda gösterilir. Dört basamaklı bir sayıdır ve ilk ikisi üretildiği haftayı, son ikisi ise üretildiği yılı gösterir.

Korsan tezle akademisyenlik: Taksit bile yapıyorlar Korsan tezle akademisyenlik: Taksit bile yapıyorlar

Goodyear Lastik’in Sahibi Kimdir?

Goodyear lastik 205 55 r16 ebatları otomobiller içindir. Aracına lastik alacak olanlar firmanın hangi ülke ve kişiye ait olduğunu sorgulayabilir. Goodyear marka ismi, kauçuk mucide Charless Goodyear’an almıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nde 1898 yılında Frank Seilberling tarafından kurulmuştur.

Goodyear Lastik Türkiye’de Üretiliyor Mu?

Goodyear lastikleri, Adapazarı ve İzmit bölgesinde bulunan iki üretim tesisinde üretiliyor. Dünya genelinde 21 ülkede toplam 48 fabrikasında lastik