Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un daha önce yaptığı açıklamada, 'Benim tahminim, sezon sonunda yeni bir hikayeye yelken açacak.' dediği Ferdi Kadıoğlu'nun akıbeti merak konusu oldu. Peki, Ferdi Fenerbahçe’den gidiyor mu, Ferdi Kadıoğlu hangi takıma gidiyor?

Fenerbahçe'de sezonun en etkili isimlerinden biri olan Ferdi Kadıoğlu’nun Fenerbahçe’den gideceği iddiaları gündem oldu.

FERDİ KADIOĞLU FENERBAHÇE’DEN GİDİYOR MU?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un daha önce yaptığı açıklamada, "Benim tahminim, sezon sonunda yeni bir hikayeye yelken açacak." dediği Ferdi Kadıoğlu'nun Arsenal'e gideceği iddia edildi.

Milliyet'te yer alan habere göre Arsenal, Ferdi Kadıoğlu ve menajeriyle prensip anlaşmasına vardı.

Trabzonlu bir baba ve Kanadalı bir annenin çocuğu olarak 7 Ekim 1999 yılında Hollanda'da doğan Ferdi Kadıoğlu'nun çocukluğu Arnhem kentinde geçmiştir.

Futbol hayatına aynı şehrin takımı Rijkerswoerd kulübünün altyapsında başladı. Henüz 8  yaşında olmasına rağmen topla yaptığı kıvrak hareketler ve çalım yeteneği Ferdi'yi altyapı takımlarında ön plana çıkardı.

Ergin Ataman'ın Panathinaikos'undan bir şampiyonluk daha Ergin Ataman'ın Panathinaikos'undan bir şampiyonluk daha

NEC Nijmegen dikkatini çeken Kadıoğlu, 2008'de dahil olduğu Hollanda ekibinde 2016 yılına kadar forma giydi. Burada Hollanda milli takımı alt yaş gruplarına da seçilen genç oyuncu, toplam 18 kez milli formayı giymiştir.

Nijmegen genç takımında forma giydikten sonra 2016'da ilk kez A Takım'da şans bulan  Ferdi Kadıoğlu, 2 sezonda 70 maça çıkarak Türk takımlarının dikkatini çekti.

Fenerbahçe'nin yoğun ilgi gösterdiği yıldız isim, 2018'de 1.5 milyon Euro karşılığında Samandırda Tesisleri'nin yolunu tuttu.

İlk sezonunda pek forma şansı bulamayan ve mutsuz olduğu için takımdan ayrılmak isteyen Kadıoğlu, ikinci sezonunda çıkışa geçerek forma giymeye başladı.