banner239

Yazının Konusu Ne Olsun?

Epeydir fırsat bulup yazma işini başına oturamayınca, ne yazmakla ilgili konu arayışına girdim. Aslında ülkemizde ve Aydında üstüne kitaplar yazılabilecek bir gündem her zaman bulunuyor. Gündem ile ilgili herhangi bir sıkıntımız yok. Lakin kafamın içinde değişen bir yön var. Düşüncelerim artık, değişmeli diyor.

Bizde değişmeyen geride kalır diyerekten, yazdıklarımızın da değişmesi gerektiğine karar verdik. Eğitimcilerin ve yazarların, akıllarında olduğunu düşündüğüm soru işareti bende de oluştu. Epeydir yazmıyorum. Değişen ne var? Daha doğrusu biz yazarak veya insanlara bir şeyleri işaret ederek gerçek anlamda bir ışık yakabiliyor muyuz?

Bu soruyu sorduğum ve fikrimi paylaştığım arkadaşlarında görüşleri aynı. Hedef kitlede nasıl bir değişim uyandırdığımızın ya da nasıl bir fikir değişikliği yarattığımızı ölçme lüksümüz yok. Eğer yazının altına bir yorum atılmaz ya da mail adresimize bir görüş bildiren mesaj gelmezse.

Gündemi popülerist bir kültürle yazan veya nerden fazla “TIK” alacaksa o yönden yazan bir yazım hiç olmadı. Belki de eğitimci olmanın da verdiği bir görev bilinci ile belki hiç anlaşılmayan belki de çok cesur bulunan belki de aptalca gelen pek çok yazılar yazdık. Lakin gelinen nokta nedir?

Sanırım bunu asla bilemeyeceğiz.

Bu yüzden bu defa değişimi yaratan olmak ve öne çıkmak adına şöyle bir fikir belirdi kafamda. Bundan sonra gerçekten dikkate alınası gereken ve gerçekten bu konuda yaz diye gelen mesajları dikkate alarak yazı yazmaya karar verdim.

Eğer kendi alanımla ilgili bir konuda bilimsel bir makale tarzında ya da yine alanıma giren bir konuda şahsi yorum istenen bir istek alırsam ona göre yazacağım.

Bir nevi yazar – okur ilişkisini geliştirmek gibi de düşünülebilir.

Dolayısıyla sayın okurlarım. Bundan sonra ne ihtiyaç ise alanımla ilgili sizin yönlendirmeniz ile yazacağımı bildirmek istiyorum.  Tabi konuyu isteyen kişi kendi adının açıklanması ile ilgili izin verirse onuda yayınlayacağım.

Bunun için de maillerinizi [email protected]  bekliyorum.

 

Şimdiden ilgileri için herkese teşekkür ederim

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA YÜKLE! Aydınpost APPSTORE'da TIKLA YÜKLE!

banner188