Sophia görmesin... İnsansı robot Tesla Optimus yeni becerilerini sergiledi Sophia görmesin... İnsansı robot Tesla Optimus yeni becerilerini sergiledi
Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iOS ve Android cihazlar için kullanıcılara özel yeni bir özellik duyurdu. Bu özellik, medya dosyalarına eklenen altyazıları gönderdikten sonra bile düzenlemenize olanak tanıyor. Kullanıcıların fotoğraflar, videolar, GIF'ler ve belgeler gibi çeşitli medya türlerine eklediği metinleri, gönderdikten sonra bile rahatça düzeltebilmesini sağlayan bu özellik, iletişim deneyimini daha da esnek hale getiriyor.

WhatsApp'ın en son güncellemesiyle aktif hale gelen bu özellik sayesinde, gönderdiğiniz medya dosyalarının üzerine basılı tutarak hızlıca düzenleme yapabilirsiniz. Artık yanlış yazılmış bir altyazı veya iletişiminizi daha iyi yansıtan bir ifadeyi düzeltmek için kapsamlı bir geri çağırma işlemine gerek kalmadan düzenlemelerinizi yapabilirsiniz.

Ancak, bu altyazı düzenleme özelliğinin de bazı sınırlamaları bulunuyor. Gönderilen altyazıları düzenlemek için sadece ilk gönderilen cihazı kullanabilirsiniz. Örneğin, mobil cihazınızdan gönderdiğiniz bir mesajı daha sonra WhatsApp masaüstü uygulamasından düzenleme şansınız yok. Bu noktada, daha fazla esneklik ve kullanıcı deneyimi sağlamak adına gelecekte bu sınırlamanın kaldırılması veya genişletilmesi beklenebilir.

Ayrıca unutulmaması gereken bir diğer nokta da, altyazıları düzenleme süresinin sınırlı olması. Bir altyazılı mesajı gönderdikten sonra düzenlemek için 15 dakikalık bir pencereniz bulunuyor. Bu süre içinde düzeltilmeyen altyazılar kalıcı hale geliyor. Kullanıcıların iletişimlerini daha iyi yönetebilmeleri için bu sınırlamayı göz önünde bulundurarak düzenlemelerini zamanında gerçekleştirmeleri önem arz ediyor.