Kripto varlık düzenlemesi kabul edildi Kripto varlık düzenlemesi kabul edildi
Mersin Üniversitesi bünyesinde yaşanan personel eksikliğini gidermek adına toplam 6 sözleşmeli bilişim personeli alınacağını açıklayarak, kadro dağılımını şu şekilde açıkladı;

Mersin üniversitesi bünyesine katılarak istihdam sağlamak isteyen adaylardan talep edilecek şartlar şu şekilde;

Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde yazılı genel koşulları taşıyor olması aranan şartlar arasındadır.

Bu durumda, erkek adaylar askerlik görevini tamamlamış yahut tecilli olması gerekmektedir.

Mersin Üniversitesi sözleşmeli personel alımları için başvuru yapacak adayların, 45 yaşından gün almamış olması ve aynı zamanda da yukarıda belirtilen meslek grupları kapsamında ilgili alanlardan mezun olması aranan şartlar arasındadır.

Ayrıca, yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda yahut büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavam iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az ise en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olması gerekmektedir.

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olması ve güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgeleyen resmi belge ibraz etmesi gerekecektir.

Tüm bunlara ek olarak tüm adayların, mevcut projelere/yazılımlara hızlı adapte olmak ve aynı zamanda da geliştirmek, güçlü iletişim ve problem çözme yeteneklerine sahip olması gibi şartlar talep edilecektir.

Yukarıda yer alan şartları taşıyan adaylar, başvurularını http://pdb.mersin.edu.tr/ adresine giriş yaptıktan sonra başvuru formunun doldurulması daha sonra ise, fotoğraf yapıştırılarak gerekli Mersin Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına bildirmesi gerekmektedir.

Adaylar personel alımları ile ilgili daha kapsamlı bilgileri http://pdb.mersin.edu.tr/ adresinin duyurular kısmından öğrenebilir.

Kaynak: f5haber