Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin İzmir'in Kemalpaşa İlçe Başkanlığı binasının açılışında yaptığı konuşmada, "Zafer Partisi'nin uyarılarının haklılığı her geçen gün daha fazla ortaya çıkıyor. Kayseri'de başlayan ve diğer illerimize yayılan olaylar, kurulduğumuz günden bu yana yaptığımız uyarıların doğruluğunu gösterdi. İktidar, Zafer Partisi'nden çok şey öğrenebilir. Türkiye'nin başka bir alternatifi yok. Ülkemizin Orta Doğu'daki diğer ülkeler gibi bir iç karışıklığa sürüklenmesini engellemek için sınırlarımızı korumak ve yanlış göç politikaları nedeniyle gelen insanları geri göndermek kaçınılmaz bir görevdir. Ancak iktidar, son olaylardan ders almak yerine Türk milletini tehdit ediyor. Bu, halkla iktidar arasındaki mesafeyi daha da açacak ve milleti daha da kızdıracaktır. Kayseri'deki olaylardan ders almayan bir iktidar, Türkiye'nin başını daha büyük belalara sokar" ifadelerini kullandı.

"TÜRK MİLLETİ YORGUN VE KIRGIN "

İçişleri Bakanı Yerlikaya'dan terör açıklaması: Terörün ve teröristlerin kökünü kazıyoruz. İçişleri Bakanı Yerlikaya'dan terör açıklaması: Terörün ve teröristlerin kökünü kazıyoruz.

Özdağ, "Türk milleti yorgun ve kızgın, artık bu yükü taşımak istemiyor. Recep Tayyip Erdoğan'a, bir hafta boyunca Gaziantep'te ya da Kilis'te halkın arasında yaşamayı tavsiye ederim. Ev kiralarının ne kadar arttığını ve vatandaşların ne çektiğini görmeli. Kimse daha fazla ensar-muhacir hikayesi dinlemek istemiyor. Türkiye, yıllardır dünyanın en büyük mülteci nüfusunu barındırdı, besledi, eğitti ve sağlık hizmetleri sağladı ama artık buraya kadar. Halk, bu sürecin durmasını ve geriye dönüşün başlamasını istiyor" diye konuştu.

"KAYSERİDEKİ OLAYLAR HALKIN TEPKİSİYLE ORTAYA ÇIKTI"

Özdağ, "Avrupa'nın güvenliği tehlikeye girer" söylemine tepki göstererek, "Bu kadar sığınmacıyı Avrupa'ya göndermek, Avrupa'nın güvenliğini tehdit ediyorsa Türkiye'nin güvenliğini de tehdit eder. Kayseri'de yaşananlar halkın tepkisiyle kendiliğinden ortaya çıktı. Ancak bu tepkiyi gören yabancı istihbarat servisleri, ülkemize zarar vermek için bundan sonra planlı provokasyonlar yapabilir. Gaziantep AK Parti İl Başkanı'na 'Son bir haftada Gaziantep halkı mutlu mu?' diye sorulmalı. Evet, son bir haftada Gaziantep halkı mutlu çünkü 2011'deki Gaziantep'i geri aldıklarını düşünüyorlar. Sokaklarda korkmadan yürüyor, parklarda huzurla oturabiliyorlar. Bu süreç bitip Gaziantep eski haline döndüğünde Gazianteplilerin kızgınlığı daha da artacak. Onca baskıya rağmen 41 sivil toplum örgütü orada bir bildiri yayınlarken, Ticaret Odası ve Sanayi Odası susmak yerine konuşmayı tercih etti" şeklinde konuştu.