banner141

TÜMSİAD Genel Başkanı, AYTO'yu ziyaret etti

TÜMSİAD Genel Başkanı Hasan Sert, TÜMSİAD İl Başkanı Özcan Petekkaya ve TÜMSİAD Yöneticileri, Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

TÜMSİAD Genel Başkanı, AYTO'yu ziyaret etti
banner152

AYDINPOST HABER SERVİSİ/Filiz ÖZDEMİR-AYTO’da birlik beraberlik mesajları veren TÜMSİAD Genel Başkanı Hasan SERT, Aydın’ın yıllık 500 milyon Dolar’a varan ihracat kapasitesi nedeniyle Aydın’lı tüccar ve sanayicileri başarılarından dolayı tebrik ederek “Ülke olarak 500 milyon Dolar’ın altında kalan ihracat yaptığımız ülkeler var. Aydın’ın yıllık 500 milyon Dolar’a varan ihracat başarısına katkı sağlayan herkesi tek tek tebrik ediyorum.” dedi.

TÜMSİAD Genel Başkanı Hasan Sert’i Aydın’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren AYTO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu, ülkemizde ve dünya da bu tür derneklerin artması gerektiğini ifade ederek, gönüllülük esası ile çalışan bu derneklerin öncelikle o ilin kalkınmasına, sonra da ülke kalkınmasına katkı sağladıklarını işaret etti.

banner154

TÜMSİAD Genel Başkanı Hasan Sert, ülke ekonomilerinin fertlerin güçlü olması ile kalkınacağını belirterek “ Ülke ekonomileri fertlerin güçlü olması ile kalkınır yoksa ülkenin başarılı olması düşünülemez. Sadece fert sermayesi de yetmez buna evrensel doğruları kabul ederseniz yan yana yürüyebilirsiniz. Bu ülkenin kalkınması için hepimiz çaba sarf ediyoruz. Çin’den sonra kalkınma hızında 2. büyük ülke olduk. Biz bunu birlik ve beraberlik ile sağlayabiliyoruz.” dedi.

G20 ülkeleri arasında iki Müslüman ülke olduğunu kaydeden Sert, “Biliyorsunuz biri Suudi Arabistan diğeri de Türkiye, Suudi Arabistan'da bulunan zengin petrol yatakları doğalgazı var. Bizim öyle bir şansımız yok, biz ülke olarak enerjiye 50 milyar Dolar harcıyoruz. Bizim de insan gücümüz, genç nüfusumuz var. Biz de insan gücünü efektif kullanmaya çalışıyoruz. Bizim birbirimizin gözünün içine bakıp kol kola gitmemiz lazım.” dedi.

tumsiad-genel-baskani-ayto-ziyareti.jpg

dsc_0298.jpg

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2012, 19:50
banner135