banner339
banner313

CHP'liler yemekte buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Cumhuriyet Gecesinde” il genelindeki CHP teşkilatları ve CHP’li belediye başkanları bir araya geldi.

CHP'liler yemekte buluştu
banner401
banner427

Aydın Belediyesi ESKO Düğün Salonu"nda düzenlenen etkinliğe CHP Parti Meclis Üyesi Faruk Demir, CHP"li Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Kuşadası Belediye Başkanı M.Esat Altungün, İncirliova Belediye Başkanı Emine Orbay, CHP Aydın Milletvekili Fatih Atay, CHP İl Başkanı Tunç Aytur, CHP ilçe ve belde başkanları ile çok sayıda partili katıldı.
Etkinliğin açılışında konuşan CHP İl Başkanı Tunç Aytur, “Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ü, O'nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Cumhuriyet, yeni kurulan bir devletin, ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği eşsiz bir savaşın sonucunda elde ettiği büyük bir kazanımdır. Ulu Önder Atatürk"ün liderliğinde dünya tarihinde eşine ender rastlanır bir destan yazan Türk Ulusu, tüm zorluklara göğüs germesini bilmiş, en değerli varlığımız Cumhuriyeti kurmuş ve genç Türkiye Cumhuriyeti, gelişmesini kesintisiz sürdürerek adım adım bugünkü düzeyine ulaşmıştır” dedi.
Cumhuriyet"in 86"ıncı yıl dönümünün kutlandığı böyle bir günde düzenlenen etkinlik için CHP Aydın İl Teşkilatı"na teşekkür eden Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da, “gemenliğin kayıtsız, koşulsuz ulusun olduğu bu yeni yönetim biçimi Türkiye Cumhuriyeti'ne yurttaşlık bağı ile bağlı olan herkese birey olma hakkını vermiş ve sorumluluğunu yüklemiştir. Türk Ulusu'nun bu ilke ve devrimleri bilinçli ve kararlı bir biçimde benimsemesi ise, ülkemizin bağımsızlığına, çağdaşlaşmasına ve kalkınmasına olan inancımızın göstergesidir. Atatürk ilke ve devrimlerinin korunup kollanmasında hepimize sorumluluk düşmektedir. Cumhuriyetle birlikte yaşamımıza giren demokrasi kültürünü yaşam biçimi olarak benimsemeli ve ülkemizin demokratik, laik bir sosyal hukuk devleti olmasının önünde duran tüm engelleri hep birlikte kaldırmalıyız. Başta laiklik olmak üzere, Devletimizin değiştirilemez nitelikteki temel ilkeleri, yolumuzu aydınlatmayı sürdürmektedir. Bu ilkeleri değiştirmeye yönelik hareketlere karşı kararlılıkla karşı durmamız gerektiğini burada bir kez daha vurgulamak istiyorum” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından “Cumhuriyet Gecesine” katılan CHP"liler ellerindeki Türk Bayrakları, maytaplar ve konfetilerle ile Cumhuriyet Bayramı"nın 86"ıncı yıl dönümünü kutladı.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2009, 14:13
banner218