Aydın’da kızını üniversite sınavına yetiştirmeye çalışan ve trafik kusuru işleyen sürücü ile trafik polisleri arasında tartışma yaşanmıştı. Aydın Valiliği olaya ilişkin inceleme başlattı. 

Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
Bazı sosyal medya hesaplarında yer alan Aydın il merkezinde bir sürücü ile trafik polisi arasında meydana gelen tartışmaya ilişkin görüntülerle ilgili olarak aşağıdaki hususların kamuoyunun bilgisine sunulması gerektiği anlaşılmıştır. 
09 Haziran 2024 Pazar günü saat 08.03’de Muğla Bulvarı, Yeni Dörtyol Kavşağındaki kırmızı ışıkların yandığı sırada yaya geçidinde duraklayan araç sürücüsünün görevli motorize trafik polisi tarafından ikaz edilmesiyle başlayan tartışma sonrasında olay yerine intikal eden trafik ekiplerince yapılan incelemede; araç sürücüsünün çocuğunu sınava götürdüğünün anlaşılmasıyla gecikmeye mahal vermemek için evrak kontrolleri yapılarak yoluna devam etmesi sağlanmıştır. 
Öğrencinin katılacağı sınava geç kalması gibi bir durum söz konusu değildir. 
Konunun tüm yönleriyle araştırılması için “inceleme” başlatılmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Efeler’in İhbar Hattı güncellendi Efeler’in İhbar Hattı güncellendi

Aydın'da sınava yetişmek isteyen kızın babası ile polisler arasında tartışma Aydın'da sınava yetişmek isteyen kızın babası ile polisler arasında tartışma