Arda Turan ve Burak Yılmaz'dan tartışılan idman görüntüleriyle ilgili açıklama Arda Turan ve Burak Yılmaz'dan tartışılan idman görüntüleriyle ilgili açıklama

LGS 2024 soru kitapçıkları sınavdan sonra verilecek mi? Liselere Geçiş Sistemi sınavı 2 Haziran Pazar günü, binlerce öğrencinin katılımıyla tamamlanacak. Peki LGS 2024 kitapçıkları sınavdan sonra veriliyor mu? Sınav kitapçıkları öğrencilere dağıtılacak mı?

LGS kitapçıkları sınavdan sonra verilecek mi sorusunun yanıtı merak konusu oldu. LGS sınavına bu sene 1 milyon 38 bin 192 öğrenci başvuruda bulundu. Birinci oturumda, 8'inci sınıf Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil; ikinci oturumda ise matematik ve fen bilimleri derslerinden sorular sorulacak. Peki LGS kitapçıkları verilecek mi, öğrencilere dağıtılacak mı?

LGS 2024 SINAV KİTAPÇIKLARI ÖĞRENCİLERE VERİLECEK Mİ? LGS sınav kitapçıkları ve soruları ile cevap anahtarı, oturumların tamamlanmasından sonra www.meb.gov.tr adresinde yayınlanıyor.

Geçtiğimiz yıllarda öğrencilerin talep etmesi halinde LGS sınav kitapçıkları verilmişti. Bu seneki sınavla ilgili olarak bilgi geldiğinde de haberimizde yer vereceğiz.

LGS KAÇ DAKİKA, KAÇ SORU? Merkezi sınavın birinci oturumu 09.30'da ve ikinci oturumu 11.30'da başlayacak. İki oturum hâlinde uygulanacak sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak ve oturumlar aynı gün tamamlanacak.

İkinci oturum 40 soruluk sayısal alandan oluşacak. Öğrencilere 80 dakika sürenin verileceği bu oturumda, matematik ve fen bilimleri derslerinden sorular sorulacak.