Bakanlık bünyesine katılarak istihdam sağlamak isteyen adaylar, başvuru sürecinin 25 Ocak 2024 ile 8 Şubat 2024 tarihleri arasında elektronik ortamda gerçekleşmişti. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından, değerlendirme süreci ile ilgili beklenen açıklama geldi.

Kartal evinde galibiyete hasret! Beşiktaş-Samsunspor: 1-1 Kartal evinde galibiyete hasret! Beşiktaş-Samsunspor: 1-1

Değerlendirme süreci başladı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesine 2024 yılı dahilinde 1629 sözleşmeli Personel alım süreci ile ilgili değerlendirme ve sonuçlar, adaylar tarafından merakla konusu olurken, Bakanlık, 8 Mart 2024 tarihinde yayımladığı duyuru ile birlikte başvuru değerlendirme sürecini açıkladı.

1629 sözleşmeli personel alım başvuru sürecini 25 Ocak 2024 ile 8 Şubat 2024 tarihleri arasında elektronik ortamda başvuru tamamlayan adaylar için, 8 Mart 2024 tarihinde yayınlanan duyuru ile birlikte değerlendirme süreci açıklandı. Başvuru işlemlerini sorunsuz şekilde tamamlayan fakat, söz konusu pozisyon için aranan şartları taşımayan adayların başvuruları reddedil.

Başvuruları reddedilen adaylar ne yapabilir? “Başvuru Bekliyor” ne demek?

Başvuruda aranan kriterleri taşımadığından dolayı başvuruları reddedilen adaylar, başvurularının neden iptal olduğunu “Kariyer Kapısı İşe Alım” Platformu üzerinden öğrenebilir. Reddedilen adaylar,  itiraz etmek için 18 Mart 2024 mesai bitimine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı Genel Evrak Birimi’ne elden, posta veya kargo yoluyla başvurabilir.

Başvuru durumları “Başvuru Bekliyor” olan adayların değerlendirme süreci devam ettiğini göstermektedir. Başvuru değerlendirme süreci sonrasında yeni bir duyuru yapılacaktır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde yaşanan personel eksikliğini gidermek adına yayınlanan, ve Türkiye genelinde 15 farklı kontenjanda toplamda 1629 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyurulması ile birlikte Mülakatsız ve Mülakatla personel alımı başvuruları tamamlandı. Başvuru ile ilgili bilgiler adayların gündeminde büyük yer kaplamaya devam ederken, sonuçları ile ilgili henüz resmi açıklanma yapılmadı. Fakat, Kültür Bakanlığı’nın başvuru sonuçları ile ilgili açıklamayı kısa süre içerisinde adaylara duyurması bekleniyor.