Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olan İstanbul, her yıl milyonlarca yolucuyu ağırlıyor. İstanbul’a uçak, otobüs, tren gibi pek çok vasıtayla seyahate edilebiliyor. Yolcuların en çok tercih ettiği vasıtaların başında ise otobüsler geliyor. Zira otobüs yolculuğu ekonomik açıdan çok daha karlı olabiliyor. İstanbul'a Türkiye'deki şehirlerden otobüs bileti fiyatları dönemsel olarak değişiklik gösterebiliyor.

Bu içeriğimizde İstanbul’a Türkiye’deki şehirlerden otobüs bileti fiyatları ne kadar, dönemsel artışların oranı vb. konulara değineceğiz.

  1. İstanbul-Ankara otobüs bileti fiyatları

Enuygun.com’dan alınan bilgilere göre İstanbul ile Ankara arasında gün içerisinde ortalama 200 otobüs seferi gerçekleştiriliyor. İstanbul-Ankara arası otobüs seferleri gerçekleştiren firmalar arasında Kamil Koç Turizm, Metro Turizm, Pamukkale, İstanbul Seyahat, Aydoğanlar, Süha Turizm, Efe Tur, Ben Turizm ve Seç Turizm gibi seyahat firmaları bulunuyor. İstanbul-Ankara otobüs bileti fiyatları 250 ila 600 TL arasında değişiklik gösteriyor.

  1. İstanbul-İzmir otobüs bileti fiyatları

İstanbul ile İzmir arasında, gün içerisinde çok sayıda otobüs seferi düzenleniyor. İzmir İstanbul arası seyahat için otobüsler çokça tercih ediliyor. Bu yoğun talebe cevap verebilmek adına İzmir Otogarı’ndan İstanbul’a günde ortalama 140 otobüs seferi gerçekleştiriliyor. İzmir İstanbul otobüs bileti fiyatı ise aşağı yukarı 400 ila 800 TL arasında değişiyor.

İzmir ile İstanbul arasında seferler gerçekleştiren firmalar şöyle sıralandırılabilir: Metro Turizm, İstanbul Seyahat, Pamukkale, Balıkesir Uludağ Turizm, Alaşehir Sarıkız Turizm, Lüks Aydın Turizm, Vip İzmir Kalesi ve Didim Seyahat.

  1. İstanbul-Bursa otobüs bileti fiyatları

Bursa-İstanbul arası ulaşımda en çok tercih edilen vasıta otobüsler oluyor. Öyle ki Bursa ile İstanbul arasında, bir günde ortalama 130 otobüs seferi gerçekleştiriliyor. Zira otobüsle Bursa’dan İstanbul’a 1,5-2 saatte ulaşılabiliyor. Otobüs bileti fiyatları ise 200 ila 350 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Metro Turizm, Kamil Koç, Pamukkale, Balıkesir Uludağ Turizm, Vip Arda Tur, Alaşehir Sarıkız Turizm, Kütahyalılar Turizm gibi pek çok firma Bursa-İstanbul arasında otobüs seferi gerçekleştiriyor.

  1. İstanbul-Adana otobüs bileti fiyatları

Adana ile İstanbul arasında, gün içerisinde 70 civarında otobüs seferi düzenleniyor. Bu güzergahta otobüs seferleri gerçekleştiren firmalar arasında Şanlıurfa Cesur Turizm, Villa Seyahat, Niğde Aydoğanlar, Star Diyarbakır, Siirt Petrol, Has Turizm, Seç Turizm, Cizre İtimat, Ben Turizm, Metro Turizm gibi önemli firmalar bulunuyor. Adana İstanbul otobüs bileti fiyatları 550 ila 950 TL arasında değişiyor. Adana-İstanbul otobüs yolculuğu süresi ise ortalama 13 saat.

  1. İstanbul-Çanakkale otobüs bileti fiyatları

Çanakkale ile İstanbul arası ulaşımda otobüs seyahati sıklıkla tercih ediliyor. Çanakkale Otogar ile İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası’ndaki otogarlar arasında her gün otobüs seferleri gerçekleştiriliyor. Seferlerin sayısı 30 ila 35 arasında değişiklik gösteriyor. En çok tercih edilen firmalar arasında, Pamukkale Turizm, Metro ve İstanbul Seyahat başta geliyor. Çanakkale İstanbul otobüs bileti fiyatı ise 350 ila 600 TL arasında değişiklik gösteriyor. Çanakkale İstanbul arası otobüs yolculuğu ortalama 4,5-5 saat sürüyor.

  1. İstanbul-Muğla otobüs bileti fiyatları

İstanbul’dan Muğla’ya veya Muğla’dan İstanbul’a haftanın hemen her günü otobüsle ulaşmak mümkün. Zira Muğla ile İstanbul arasında gün içerisinde ortalama 30 sefer gerçekleştiriliyor. Muğla İstanbul otobüs bileti fiyatı ise 600 ila 1000 TL arasında değişiklik gösteriyor. Yaz sezonunda, yoğunluk dolayısıyla otobüs bileti fiyatlarında artışlar olabiliyor. Muğla ile İstanbul güzergahında otobüs seferi gerçekleştiren firmalar arasında, Metro Turizm, Lüks Aydın Turizm, Pamukkale Turizm ve Balıkesir Uludağ Turizm gibi firmalar yer alıyor.

  1. İstanbul-Antalya otobüs bileti fiyatları

İstanbul-Antalya arasında, her gün yaklaşık 30 otobüs seferi gerçekleştiriliyor. Otobüs seferlerin büyük bir çoğunluğu Pamukkale Turizm, Antalya Net Turizm, Güney Akdeniz Seyahat, Sakarya VİB ve Metro Turizm tarafından düzenleniyor. İstanbul Antalya otobüs bileti fiyatı 400 ila 800 TL arasında değişiklik gösteriyor.

  1. İstanbul-Konya otobüs bileti fiyatları

Konya’dan İstanbul’a seyahat edeceklerin büyük bir çoğunluğu otobüse binmeyi tercih ediyor. Çünkü otobüs yolculuğu hem ekonomik hem de bilet bulunabilirliği açısından oldukça avantajlı. İstanbul Konya otobüs bileti fiyatları 300 ila 600 TL civarında seyrediyor. Yolculuk süresi ise ortalama 11 saat. Konya-İstanbul güzergahında seferler gerçekleştiren firmaların başında Metro Turizm, Villa Seyahat ve Kontur Turizm geliyor. 

  1. İstanbul-Samsun otobüs bileti fiyatları

İstanbul ile Samsun arasında, bir günde ortalama 50 otobüs seferi düzenleniyor. Samsun ile İstanbul arası otobüs yolculuğu ortalama 13 saat sürüyor. Samsun İstanbul otobüs bileti fiyatı ise 500 ila 800 TL arasında değişiklik gösteriyor. Metro, Lüks Artvin, Lüks Gümüşhane, Sakarya VİB, Aybastı Özay Turizm, İzzet Öztürk Seyahat, Aybastı İtimat Turizm, Kanberoğlu Turizm, Bafra Seyahat ve İstanbul Seyahat gibi firmalar Samsun’dan İstanbul’a haftanın her günü belirli saatlerde otobüs seferleri gerçekleştiriyor.

Mide bulandıran olay. Küçük çocuk TikTok'ta dans etti, hediye gönderirseniz oryantal kıyafeti giyerim dedi. Sosyal medya ayağa kalktı Mide bulandıran olay. Küçük çocuk TikTok'ta dans etti, hediye gönderirseniz oryantal kıyafeti giyerim dedi. Sosyal medya ayağa kalktı
  1. İstanbul-Erzurum otobüs bileti fiyatları

Erzurum’dan İstanbul’a haftanın yedi günü otobüs seferleri düzenleniyor. Gün içerisinde yaklaşık 15 sefer gerçekleştiriliyor. Erzurum İstanbul güzergahında otobüs seferi gerçekleştiren firmalar arasında Bizim Iğdır Turizm, Vangölü Turizm, Esadaş Turizm, Kars Kalesi, Ağrı Seç Turizm ve Vanyolu Seyahat gibi önemli firmalar bulunuyor. Erzurum İstanbul otobüs bileti fiyatları ise 1000 TL’den başlıyor.