Araba pazarı ya da açık oto pazarı olarak adlandırılan pazarlar uzun yıllar boyunca insanların araç alım, satım ve takas işlemleri için tercih ettikleri yerler olmuştur. Açık oto pazarı kavramı da bu pazarların açık havada, geniş alanlara kurulmasından gelir. Başta tatil günleri olmak üzere özellikle pazar günleri yoğun ilgi gören oto pazarları, İstanbul’da da uzun yıllar boyunca en favori 2. el araç alım - satım lokasyonları arasında yer almayı başarmıştır. Anadolu Yakası 2 el oto pazari olarak adlandırılan oldukça fazla sayıda pazara ev sahipliği yapmaktadır. Söz konusu İstanbul olduğundan benzer bir durum Avrupa yakası için de geçerlidir. İstanbul araba pazarı lokasyonları günümüzde hala aktif olarak kullanılsalar da 2. el araba alım satımı ile ilgili beklentilerin farklılaşması ile eski popülerliklerini yitirdiklerini söylemek yanlış olmaz.

Oto Pazarı Çalışma Saatleri

İstanbul oto pazarı ziyaretleri için en temel soru bu pazarların hangi saatler çalıştığı ile ilgilidir. Anadolu Yakası’nın popüler araba pazarlarından birisi olan Kartal Oto Pazarı ile ilgili en çok sorulan sorunun Kartal Açık Oto Pazarı açık mı? sorusu olduğunu söylemek mümkün. Kartal Oto Pazarı da İstanbul oto pazarı olarak hizmet veren diğer pazarlar gibi hafta sonu erken saatler açılmakta ve gün boyu alıcılar ve satıcılar için bir buluşma noktası olmaktadır.

2. El Alım Satım Süreçlerinde Konforlu ve Güvenilir Seçenekler

İstanbul oto pazarı olarak hizmet veren 10’dan fazla araba pazarı İstanbul şehrinin farklı lokasyonlarında hizmet verse de günümüzde araç almak ve satmak söz konusu olduğunda kişilerin beklentilerinin farklılaştığının unutulmaması gerekiyor. Bir araç satın alma kararı ile aracın güvenilir bir şekilde kontrollerinin sağlanması; hasar kaydının ve kilometre bilgisinin doğrulanması gibi önemli unsurlar ilk etapta akla gelenler olsa da aslında bir aracın baştan aşağıya kontrol edilmesi ile satın alma kararına ve araç fiyatına etki edecek daha pek çok önemli bilgiye ulaşılabiliyor. Bu noktada İstanbul araba pazarı araçları yakından görmek isteyenler için keyifli bir deneyim sunabiliyor, ancak satın alma kararı noktasında gündeme gelen soru işaretleri sebebiyle 2. plana düşüyor.

2. El Piyasasında Güvenilir Araç Nasıl Alınır?

Bir aracın ilk kullanıcısı değilseniz o aracın geçmişi hakkında doğru bilgilere sahip olmak bireysel olanaklarla imkânsızdır. Bu noktada doğru bilgilere ulaşmak için güvenilir kişilerden ve teknolojiden destek almak gerekiyor. Bu desteği sunan şirketler ise artık bir devrin kapanması ve en önemlisi de insanların güvenilir bir şekilde araç alması noktasında öncülük ediyor.

Dünyanın en büyük 2. el araç alım satım şirketlerinden birisi olan KAVAK, artık Türkiye’de ikinci el araba alım satım süreçlerinin baştan aşağıya yenilenmesi için adımlarını attı. Türkiye’de CARVAK adıyla hizmet veren şirket kurulduğu 2016 yılından bugüne her yıl %100’ün üzerinde büyüme elde etmiş olması, dünyanın en hızlı büyüyen start up şirketleri arasında yer alması ve yaklaşık olarak 8,7 milyar dolarlık şirket değerlemesi ile güvenilirliğini kanıtlıyor. Tüm bunların yanı sıra İstanbul’da bulunan aylık 2000 araç yenileme kapasiteli merkezinde, 2. El araçları sıfır standartlarında yenileyerek satışa çıkaran firmanın 240 nokta ekspertiz onaylı ve yapay zekâ destekli bakım merkezinde araçlar güvenli bir şekilde kontrol ediliyor.

Kamu kurumlarında çalışan işçilerin günlük yemek ücreti 17 TL'den net 55 TL'ye çıkartıldı Kamu kurumlarında çalışan işçilerin günlük yemek ücreti 17 TL'den net 55 TL'ye çıkartıldı

Dünyanın en iyileri arasında yer alması sayesinde her zaman büyük finans kuruluşlarının da desteğini alan CARVAK, Türkiye’de de Garanti Bankası, Fibabank, KoçFinans gibi gücünü ve güvenilirliğini kanıtlamış kuruluşlarla iş birliği yapıyor. Yerinde finans desteği, 15 aya varan garanti seçenekleri ve CARVAK’a özel kasko, sigorta seçenekleri ile 2. el araç almak her zamankinden daha kolay ve güvenilir.