Yeni Ripple raporu, finansal kurumların %76'sının 2025 yılına kadar kripto kullanmayı beklediğini ortaya koyuyor!

Dijital Pazarlama Eğitimi Programı Avantajları Dijital Pazarlama Eğitimi Programı Avantajları
Ripple tarafından, ödemeler için blok zinciri kullanmakla ilgilenen finansal kurumların yüzdesinin araştırıldığı yeni bir rapor, bunların dörtte üçünden fazlasının 2025 yılına kadar kripto kullanmayı planladığını keşfetti.

Ripple tarafından 11 Ağustos'ta yayınlanan küresel araştırmaya göre, dünya çapındaki finans kurumlarının %76'sı, mevzuatın izin vermesi koşuluyla önümüzdeki üç yıl içinde kripto para birimi kullanmak istiyor.

Bu arada, %71 ile biraz daha az işletme, önümüzdeki üç yıl içinde kripto kullanacaklarını düşünüyor; bu, firmaların dijital varlıklara daha açık olma ve avantajları konusunda daha umutlu olma genel eğiliminden bir sapmadır.

Ödemeler için kripto para birimlerinin yaygın kullanımı, işletmelerin ve finans kurumlarının yatırım portföylerine kripto para birimini dahil edip etmemeye karar verirken dikkate almaları gereken en önemli faktördür. Kripto para biriminin bir tür riskten korunma aracı olarak kullanımı ikinci sırada gelirken, kriptonun köprü para birimi olarak kullanımı üçüncü sırada gelir.

Daha spesifik olarak neden kripto para birimini depolayacakları sorulduğunda, ankete katılanların %50'si bunu en önemli üç nedenden biri olarak enflasyona karşı koruma, ödeme yapmak için bir para birimi veya borç vermek için bir varlık veya borçlanma için teminat olarak kullanmayı belirtti.

İlginç bir şekilde, uluslararası düzeyde sorgulanan tüketicilerin çoğunluğu (%65) bankalara olan güvenleri, onlarla mevcut bağlantıları veya başka bir nedenden dolayı, bankanın sağlaması halinde, bankaları aracılığıyla kripto para birimi satın alacaklarını söyledi.

Tüketicilerin %65'i bir bankadan kripto satın almakla ilgileniyor. Kaynak: Dalgalanma