6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 11 ili etkiledi.

Binlerce vatandaşımızın yaşamını yitirdiği depremin en çok yıkıma yol açtığı illerin başında Hatay geliyor.

Gözyaşlarının ve acı dolu feryatların yükseldiği bölgedeki enkaz alanlarında hala yakınlarına ulaşamayan vatandaşlarkayıp ilanları ile sevdiklerini arıyor.

şehit

POLİS MEMURU ŞEHİT OLDU

Bölgedeki enkaz kaldırma çalışmaları sürerken bir kahreden haber daha geldi.

Hatay’ın Antakya ilçesindeki valilik konutu civarında bulunan çınar ağacı devrilerek duvarın üzerine düştü. Ağacın düşmesinin etkisiyle duvar da orada bulunan bir polis ve bir bekçinin üzerine devrildi.

Duvarın altında kalarak ağır yaralanan bekçi ve polis, ambulansla havalimanına, oradan da hava yolu ile çevre ildeki bir hastaneye kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan 29 yaşındaki polis memuru Muhammet Tarakçı, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Dünya alarma geçti! Kim'den nükleer hamlesi, yüz binler askere yazılıyor Dünya alarma geçti! Kim'den nükleer hamlesi, yüz binler askere yazılıyor

ACI HABER RİZE’YE ULAŞTI

Şehit polisin acı haberini Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Türk Polis Teşkilatı'nın resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla duyurdu.

Yaralı bekçinin tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Şehidin acı haberi memleketi Rize'deki ailesine ulaştı.

DEPREM SONRASI GÖREVLENDİRİLMİŞTİ

Tarakçı'nın, deprem sonrası Ankara'dan deprem bölgesine geçici olarak görevlendirildiği belirtildi. Şehit polis, bugün memleketinde düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.