Kamyonların yük taşımak için kullanılan kasa kısmında yer alan hidrolik mekanizmaya damper adı verilir. Bu hidrolik sistem aynı zamanda aracın titreyip sarsılmasını engellemeye yardımcı olur.

Damperli dorse kullanımı; titreme ve sarsılmayı önleyerek yüklenen yükün kolayca taşınması, geniş hacimli ürün gruplarının tek seferde transferi, zamandan tasarruf gibi ek faydalar ile firmalara ekonomik ve iş gücü anlamında katkı sağlar.

Damperli dorselerin farklı ihtiyaçlara yönelik üretilen tipleri sayesinde lojistik firmalarının ve üreticilerin ihtiyacına uygun taşıma seçeneklerine ulaşması hedeflenmiştir. Hızla büyüyen inşaat sektöründe damperli dorselerin kullanımı yaygınlaşmıştır.

Damperli Dorse Çeşitleri Nelerdir?

 

●     Küvet Tipi Damper Dorse: Genel olarak hafriyat taşıma amacıyla kullanılan hidrolik bir sistemle çalışan damper tipine küvet tipi damper dorse adı verilir.

●     Kutu Tipi Damper Dorse: Genel amaçlı kullanımıyla yaygın olan kutu şeklinde olan damper tipine kutu damper dorse  adı verilir.

●     Hurda Tip Damper Dorse: Akordeon şeklinde yan kapaklardan oluşan, aşınma çelikten üretilen damper tipine hurda damper dorse  adı verilir.

●     Küvet Tipi İzoleli Damper Dorse: Hafriyat taşımaya uygun sıcaklığı ve soğukluğu korumaya yönelik, kasa dış tarafında izoleli ikinci bir katman ile kaplı damper tipine küvet tipi izole damper dorse adı verilir.

Ek olarak damperli dorse seçenekleri arasında lowbed tip dorse , tenteli dorse, sal dorse ve römork tip dorse yer alır. Özellikle hafriyat, yol yapım çalışmaları ve inşaat alanlarında sıklıkla tercih edilir. Farklı tipteki dorseler hidrolik mekanizma sayesinde damperli olarak işlev görür.

İşte en çok para kazandıracak meslekler İşte en çok para kazandıracak meslekler

Firmalar taşınacak ürünün türü ve kapasitesine uygun araçları seçerek, fazla maliyetlerden kurtulup, yükleme ve boşaltmada en hızlı yöntemle taşımacılığı kolaylaştırmayı hedefler.

Damperli dorseler için https://autoline.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.