Bakanlıktan yalanlama: Dünya Bankası ile ilgili iddialara cevap geldi Bakanlıktan yalanlama: Dünya Bankası ile ilgili iddialara cevap geldi
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İstanbul Üniversiteler Koordinatörlüğü ile Yeni Nesil Öğrenci Topluluğu tarafından Marmara Üniversitesi’nde ‘28 Şubat: Postmodern Darbe’ programı düzenlendi. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, düzenlenen programda öğrencilerle bir araya geldi. Programda Bakan Tunç’a TÜGVA Başkanı İbrahim Beşinci de eşlik etti. Programda, 28 Şubat sürecinde yaşanan olaylar, anti demokratik uygulamalar, öğrencilerin karşılaştıkları zorluklar ve aynı günlerin yaşanmaması için yürütülen çalışmalar konuşuldu.

"O MALİYETLER TÜRKİYE’YE PAHALIYA MAL OLDU"

Bakan Tunç, “Aslolan bundan sonra bu tür karanlık gecelerin, günlerin yaşanmaması. Bunun için de bu hafızamızı sürekli tazelememiz, bunları hatırlamamız, gençlerimizin bunları okuması, gelecek kuşakların bu karanlık günleri nasıl Türkiye’yi geriye götürdüğünü hatırlaması gerekir. 28 Şubat’ın bu ülkeye ekonomik maliyeti 300 milyar dolar. Bugün bizim 300 milyar dolarımız olsa bugün emekli maaşı 20 bin lira, 30 bin lira, 40 bin lira olurdu. Memur maaşı daha farklı, dolayısıyla halkın alım gücü daha fazla olurdu. Sadece 28 Şubat’ın maliyeti 300 milyar dolar. 21 bankanın batması neticesinde milletin hazinesine yük 2000’li yıllarda sayın Cumhurbaşkanımızın başbakanlığı döneminde milletimize ödenmek zorunda kaldı. Sonrasında gezi olaylarının maliyeti 250 milyar dolar bu ülkeye. Bir de en parlak dönemimizde, enflasyonun yüzde 5’e düştüğü bir dönemde bir anda istikrarı bozuyorsunuz. Bir anda bir kaos ortamı. Böyle bir ülkeye yabancı yatırımcının gelmesi mümkün mü? O maliyetler maalesef Türkiye’ye pahalıya mal oldu. Vesayetçi, darbeci anlayış, özellikle darbe suçu en adi suçtur. Milli irade hırsızlığıdır. Millet hırsızlığıdır" diye konuştu.