• BIST 106.843
 • Altın 142,669
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Ziraat odasından teşekkür

  09.07.2009 14:07
  Didim Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı yazılı açıklamada Didim ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka’ya yaptıkları değerlendirmelerden dolayı teşekkür etti.
  Ziraat odasından teşekkür
  Ziraat odasından teşekkür Ziraat odasından teşekkür Ziraat odasından teşekkür

  Didim Ziraat Odasınca yapılan yazılı açıklamada: “3 Temmuz 2009 Cuma günü Didim yerel basınındaki bir haber Didim Ziraat Odasının dikkatini çekmiş olup, bu haberi yapan basınımıza ve haberin kaynağı Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürümü Sayın Nuri Aktakka bey"e çiftçilerimiz adına Didim Ziraat Odası yönetimi olarak teşekkür eder, bu şekilde düşünenlerin sayılarının artmasını temenni ediyoruz. Sayın Müdürümüz Didim"i değerlendirdiğiniz yazınızda Turizmle birlikte tarımında gelişeceğini inanıyoruz ifadelerine yer vermişsiniz. Sayın Müdürümüz bu değerlendirmesinde bizle şöyle algıladık. Didim Turizmi Didim tarımına kendisine yardımcı bir sektör olarak algılar, Didim tarımıyla bütünleşir ise o zaman Didim ismine, bölgesine, insanına, havasına, doğasına yakışır bir turizm kenti olur.65 km Ege denizi sahil şeridi olan ve bu sahil şeridinin her noktasından denize girilebilen, tarihi ve doğa yapısı bozulmamıştır. Didim"de 2002 yılından bu yana dikilen zeytin ağaçları ile birlikte mavi bir deniz, yemyeşil bir kara parçası olan oksijeni bol görüntüsü yemyeşil bir turizm kenti olacaktır” denildi.
  3–4 yıl sonra verime dönüşecek olan zeytin bahçelerinin hem Türk ekonomisine, hem de Didim ekonomisine katkı sağlayacağı beyan edilen açıklamada, “ Dünya incisi olan Didim kenti Sayın Müdür beyinde ifade ettiği gibi Astım hastalarının ve birçok rahatsızlığa olan Dünya inanının rahat ve huzur bulacağı çok yönlü bir turizm merkezi haline gelecektir. Didim"in bu hale gelmesi hem turizmciyi hem tarımcıyı hem de buraya gelen insanları memnun edecektir. Sayın Müdürümüzün haberinin içerisinde Didim"i ilgilendiren çok önemli bir bölüm daha yer almaktadır. Oda şu; Artık bundan sonra Didim ilçesinde ağaç katliamı olmayacaktır. Her şey plan ve proje dahilinde gelişecektir sözleri bir Didim Ziraat Odası yönetimini hem memnun etmiş, hem de rahatlatmıştır. Ağaç katliamı yönündeki endişemiz kalmamıştır. Bütün bu açıklamalardan dolayı İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Nuri Aktakka bey"e ve basınımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim