• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  Yol sorunu çözülüyor

  08.06.2009 12:00
  Aydın Belediye başkanı Özelm Çerçioğlu, ilinen önemli sorunlarının başında gelen çevre yolu sorunun, otoban bağlantılı proje gerekçeleşinceye kadar alternatif güzergah sistemi ile çözeceklerini söyledi.
  Yol sorunu çözülüyor
  Yol sorunu çözülüyor Yol sorunu çözülüyor Yol sorunu çözülüyor

  Özellikle mesai saati başlangıç ve bitişlerinde Aydın şehir merkezinde transit geçişlerle birlikte trafikte tıkanmalar yaşandığını kaydeden Belediye başkanı Özlem Çerçioğlu, ilden transit geçiş yapan kamyonların zorunlu istikamet verilerek şehir merkezine girişlerinin önleneceğini söyledi.
  Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın"ın en önemli sorunlarından birinin trafik sorunu olduğunu bu sorunun da çözümünün çevre yolunu tamamlamaktan geçtiğini belirterek “Aydın"da sabah 08.00 ve akşam mesai saatinin bitiminde özellikle Yenidörtyol Mevkiinde trafik tıkanarak Aydınlılara ciddi çile yaşatıyor. Yaptığımız araştırmaya göre günlük ortalama 20 bin 200 ticari araç Yenidörtyol"dan geçiş yapıyor. Bu da Aydın trafiğinin tıkanmasının ana sebeplerinden birini teşkil ediyor. Hedefimiz otoban bağlantılı Denizli Çevre Yolu"nu bir an önce yapmaktı. Fakat şu anda bir takım prosedürler nedeniyle geciken bu projeye altrernatif olarak geçici de olsa farklı bir çözüm yolu düşündük. Şu anda Denizli istikametine transit geçiş yapan kamyon ve benzeri araçlara Muğla Çevre Yolu"ndan, Tansaş kavşağı"ndan Astime"e ve oradan da Denizli yoluna mecburi istikamet vereceğiz. Bu alternatif güzergahı kısa süre içerisinde yolu yapıp oluşturacağız” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim