• BIST 107.269
 • Altın 143,382
 • Dolar 3,5630
 • Euro 4,1658

  Yayın hayatında yeni ses

  29.08.2009 07:45
  Nazilli'de 26 yıldan bu yana günlük bir yayını sürdüren gazeteci M. Şevket Altınayar, “Havadis” isimli haftalık gazeteyi Nazillili okurlarıyla buluşturdu.
  Yayın hayatında yeni ses
  Yayın hayatında yeni ses Yayın hayatında yeni ses Yayın hayatında yeni ses

  Havadis"in en az 16 sayfa üzerinden haftalık olarak okurlarıyla buluşacağını açıklayan Şevket Altınayar, “Yapmak isteyip de, mevzuatlar gereği yapamadığımız bir çok çalışmayı Havadis ile gerçekleştirmeye çalışacağız. Örneğin Nazilli'de günlük olarak yayın yapan gazetelerindeki haberlerin benzerliği bir tarafa, aynı olduğu yönünde bir çok eleştiri alıyorduk. Günlük gazetenin getirdiği zaman kısıtlığı nedeni ile ajans haberlerine yer vermek zorunda kalıyoruz. Aydın, Kuşadası, Çine, Didim gibi Nazilli'ye uzak yerlerin haberlerine sayfalarımızda yer veriyoruz. Bu durumun okurlarımızı fazlasıyla rahatsız ettiğini düşünerek, Havadis'i çıkarma kararı aldık” dedi.
  Havadis"i çıkarmasındaki bir başka nedenin ise sayfalarda olması gereken haberlerin yüzölçümü olduğuna işaret eden Altınayar, “Yine Başbakanlık Basın Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Aydın Valiliği'nin genelgeleri doğrultusunda sayfalarımızın 2/3'ünü haber olarak doldurulması gerekiyor. Gazetemizin 8 sayfasının 5,5'luk dilimini yerel haberlerle doldurduğumuzda, geriye kalan dilim ile gazetenin masraflarını çıkarmak için reklam almak zorunda kalıyoruz. 2,5 sayfa maliyet açısından masraflarımızı kurtarmadığı için, doğal olarak siz okurlarımıza hedeflediğimiz kalitede bir gazete çıkarmaktan mahrum kalıyoruz. Havadis ile böyle bir kısıtlamamız yok. Basın meslek ilkeleri doğrultusunda istediğimiz haberi, istediğimiz şekilde reklam ve ilanımızı sayfalarımıza koyma özgürlüğümüz var” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim