• BIST 108.394
 • Altın 142,809
 • Dolar 3,5301
 • Euro 4,1252

  Temmuz ayı toplantısı

  09.07.2009 13:55
  Akbük Belde Belediyesi’nin Temmuz ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı M. Erçin Sandalcı başkanlığında yapıldı.
  Temmuz ayı toplantısı
  Temmuz ayı toplantısı Temmuz ayı toplantısı Temmuz ayı toplantısı

  Gündem maddeleri arasında yer alan belde içinde çevre düzenini boz yabani otların temizlenmesi ve bunun cüzi bir miktarda yapılması konusunda bilgiler veren Başkan Sandalcı, “Yağışlar fazla olduğundan beldemizde yabani otlar fazla. Bunlar çevremizi zara veriyor ve görüntü kirliliğine sebep oluyor. Bu nedenle Tapulu arazilerin temizlenmesindeki maliyetlerin cüzi bir miktarla sahiplerinden tahsis edilecektir. Metre karesinin 0.2 kuruş bu otlar biçilecek. Bu ücretlendirme yıllık vergilerinin tahsili sırasında tahakkuk ettirilecektir” dedi.
  Akbük"te yapılması düşünülen çevre düzenlemeleri hakkında da bilgiler veren Başkan Sandalcı, “Binaların cephe biçim ve boyasından, duvar tanzimine kadar her türlü görüntüsüne kadar bir düzenleme getirilmelidir. Bu uzun bir süreç gerektirmektedir. Hemen olup bitirilecek bir iş değildir. Fakat bu gün burada bir ilke kararı alarak bu süreci başlatmamız gerekmektedir. Şimdiden bu karar alınırsa birkaç yıl içersinde bu düzenleme gerçekleşe bilir. Benim önerim birkaç arkadaşımızı bu konuda görevlendirelim, çalışmalar yapsınlar. Benimde önerilerim olacak, hep birlikte cadde üstünde çalışmalar yapıp Çarşamba günü saat 16.30 toplanarak çalışmalarımızın neticesini değerlendirelim” diye konuştu.
  Akbük"te faaliyet gösteren şantiyelerin ve inşaat sularına düzenleme getirilmesi hususunu değerlendiren Başkan Sandalcı, şunları söyledi: “Bu güne kadar Akbük"te çeşitli şantiyeler açılıyordu. Şantiyelerle ilgili hiçbir tebligat, bildirim ve sorumlu bildirilmiyor. Gelişi güzel ve çalışma biçimlerinde şantiye durumu bulunmamakta. Ben her şantiyenin bulunduğu yere, şantiyenin kendisini tanıtan, üzerinde her türlü bilginin olduğu bir tabela bulundurmalarını, inşaat sahalarının düzen altına alınmasını ve bunun zorunlu hale getirilmesini istiyorum. Geçmişte yaşadığımız boşluklar, birçok sorunlar yaşamamıza neden oldu. Başkasının arsasına inşaat yapanlardan tutunda, inşaat molozlarını başkalarının arsalarına atanlara kadar sorunlar yaşadık”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim