• BIST 83.067
 • Altın 146,627
 • Dolar 3,7912
 • Euro 4,0490

  Sponsor arıyor!

  04.11.2008 16:41
  Sponsor arıyor!
  Senaryo yarışmasında 139 kişi arasından seçilerek, 14. Gezici Festival kapsamında “Kars’ta Sinema Konuşalım Buluşması” ile Fransa’daki çalışmalara katılmaya hak kazanan Kuşadalı rehberlik bölümü öğrencisi, etkinliğe gidebilmek için sponsor arıyor.
  Sponsor arıyor! Sponsor arıyor! Sponsor arıyor!

  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Seyahat Acenteliği Bölümü Turist Rehberliği kısmı son sınıf öğrencisi olan Fatma Karaca, Ankara Sinema Derneği tarafından organize edilen 14. Gezici Festival"inin “Kars"ta Sinema Konuşalım Buluşması”na “Sadece Olmak” isimli kısa film senaryosu ile başvurdu. 139 kişi arasından seçilerek, festivalde kurgu atölyesi eğitimi, workshop, söyleşi ve toplantılara katılma hakkı kazan Kuşadalı üniversite öğrencisi, ayrıca festivalin bir uzantı olarak Ocak 2009"da Fransa"da gerçekleştirilecek etkinliklere de davet edildi. Aynı zamanda rehberlik bölümünün de en başarılı öğrencileri arasında yer alan Fatma Karaca, senaryo yazarlığı konusundaki başarısını geliştirebilmek için hem davet edildiği hem Kars, hem de Fransa"daki etkinliklere katılabilmek için sponsorların desteğine ihtiyaç duyuyor.
  Ankara Sinema Derneği tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Kars Belediyesi"nin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan 14. Gezici Festival"ın “Kars"ta Sinema Buluşması” 7 Kasım"da başlayacak. 139 kişi arasından seçilerek festivale davet edilen Kuşadalı üniversite öğrencisi Fatma Karaca, “Sadece Olmak” isimli kısa film senaryosuna son derece güveniyor. Destek bekleyen Karaca, bugüne kadar yapılan destekler için teşekkür ederek, “Festivalin amacı sinemaseverler ile sinema ustalarını buluşturmak. Bu festivalin en büyük özelliği yurt dışından desteklenen tek festival olmasıdır. Ben 4 senedir senaryo yazımı ile uğraşıyorum ilk önce “Kaçış” konu bir senaryo ile 7.Avrupa Kısa Film Senaryo yarışmasına katıldım. Bu senaryom, 19 ülkeden bir milyon kişi arasından 12. seçildi. Eğer ilk üçe girseydim senaryomu filmleştireceklerdi. Ancak ben ilk 12 ye girdiğim için senaristlerle çalışma şansı yakaladım. Şimdi ise 14.Gezici Festival'de Çiçek Kahraman ile kurgu dalında 10 öğrenci ile birlikte çalışacağım. Oradaki yapacağımız senaryo Avrupa"daki bütün kısa film festivallerine gönderilecek. Bunların yanında 17 Ocakta Fransa"da bir workshopa katılacağım. Öğrenci olduğum için kısıtlı imkanlara sahibim. Bu nedenle sinemaya gönül veren sponsorların desteğini bekliyorum” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim