• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  Öztürk, Aydınları eleştirdi

  20.12.2008 14:05
  CHP Aydın Belediye Başkan aday adayı Cem Cemil Öztürk, bir grup yazar ve aydının ‘Özür Diliyoruz’ kampanyasıyla ilgili olarak açıklama yayınladı.
  Öztürk, Aydınları eleştirdi
  Öztürk, Aydınları eleştirdi Öztürk, Aydınları eleştirdi Öztürk, Aydınları eleştirdi

  AYDINPOST ÖZEL-CHP Aydın Belediye Başkan aday adayı Cem Cemil Öztürk, bir grup yazar ve aydının "Özür Diliyoruz" kampanyasıyla ilgili olarak açıklama yayınladı.
  CHP"li Öztürk, “1915 Ermeni Tehciri döneminde ermenilerin yaşadıklarını kınayan ve ermenilerden özür dileyen mektup – mesajlarını üzüntü ile okudum. Emperyalist ülkelerin işbirlikçisi bölücü ermeni çetelerinin bizzat yaptığı yoğun katliam ve talan eylemlerini, öldürülen binlerce Türk yuttaşımızı yok sayan tek yanlı açıklamalarını, “Aydın Duyarlılığı” ile açıklamak mümkün değildir. Bu tutum olsa olsa “Aydın Sorumsuzluluğu”na bir örnektir. 1915 tehcirinde yaşanılanları Türk ve Ermenilerin ayrı ayrı ama eş zamanlı ve karşılıklı ve aynı içerikli biçimde düzenlenip imzaya açılması hoşgörülebilirdi. Ancak, sürekli tuzaklar içinde, Misak-ı Milli sınırlarımızı korumaya çalışırken içimizde kurgulanan bu yeni tuzak anlamsız bir çıkıştır ve ülkemizin içinde bulunduğu tehlikeli zaafiyetleri artıracaktır. Aydınlarımız ulusal çıkarlarımıza aykırı organizasyonlar düzenleyemez, düzenlememelidir. Bu organizasyonlara katılamazlar, katılmamalıdırlar. Din istismarı, mezhep istismarı, etnik kimlik istismarı, büyük ortadoğu projesi ve onun döşediği mayınlar, Kuzey Irak provakasyonu, büyük ekonomik kriz, sosyal ve siyasal yozlaşma ve daha pek çok olumsuzluğun zirve yaptığı bu dönemde böyle bir çıkışı şiddetle kınıyor ve reddediyorum” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim