• BIST 90.383
 • Altın 144,409
 • Dolar 3,6117
 • Euro 3,9021

  Meclis toplantısı yapıldı

  13.01.2010 17:31
  Meclis toplantısı yapıldı
  26 gündem maddesinin görüşüldüğü Kuşadası Belediye Meclisi ocak ayı olağan toplantısı Belediye Meclis Salonunda yapıldı.
  Meclis toplantısı yapıldı Meclis toplantısı yapıldı Meclis toplantısı yapıldı

  Toplantının ilk maddesinde yer alan DSP"li Belediye Meclisi Üyesi Yusuf Güneş"in itirazı, DSP grubunun 5 kabul, 1 çekimser oyuna karşılık, 18 oyla reddedildi. Belediye meclisinin tatil ayı hakkındaki gündemin ikinci maddesinde ağustos ayı oy birliği ile tatil ayı olarak tespit edildi. Meclis gününün tespiti hakkındaki üçüncü maddede ise Kuşadası Belediye Meclisinin her ayın ilk Çarşamba günü toplanması yine oy birliği ile karara bağlandı.

  Gündemin dördüncü maddesinde denetim komisyonunun kuruluşu görüşüldü. 5 kişiden oluşması oy birliği ile kabul edilen denetim komisyonunun seçimleri gizli oyla yapıldı. Yapılan oylama sonunda Ömer Günel, Oğuz Başöz, Yusuf Emik, Zekeriya Tünk ve Muşti Demiroğlu denetim komisyonu üyeliğine seçildi.

  Daha sonra görüşülen Belediye Başkanının maaşının görüşüldüğü beşince madde, Belediye Başkan Yardımcısının maaşının görüşüldüğü altıncı madde, meclis üyelerinin huzur haklarının görüşüldüğü yedinci madde, encümen üyelerinin huzur haklarının görüşüldüğü sekizinci madde, denetim ve ihtisas komisyon üyelerinin ücretlerinin belirlenmesiyle ilgili dokuzuncu madde, zabıta ve itfaiye personelinin fazla mesaileri hakkındaki onuncu madde, sözleşmeli personellerin ücretlerinin belirlenmesi hakkındaki onbirinci madde ve kadro aktarımı hakkındaki onikinci madde oybirliği ile kabul edildi.

  Komisyonlarda bekleyen üç ayrı konunun gündeme geldiği onüçüncü maddede; Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı inşaatı ile ilgili konu oy çokluğu ile ağaçlandırma çalışmaları ile ilgili fon yaratılması çalışması ve 317 ada 307 parsel ile ilgili ihdas, tevhid ve satış için belediye başkanı ve encümene yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. 356 ada 13 parseldeki 43 metrekarelik 2 kat konut imarlı alan ile ilgili nüfus ve imar yoğunluğunun azaltılması oy çokluğu ile (18 oy) kabul edildi. Seçkin Sitesi"nin başvurusu doğrultusunda ruhsatsız durumdaki iki bekçi kulübesinin ruhsata bağlanması ve site içindeki yollara standart kazandırılabilmesi için sınırlı terkler yapılması oybirliği ile kabul edildi. Kadınlar Denizi Mahallesindeki 1638 ada 122 parselde yer alan 6 bin 668 metrekarelik arsada Kuşadası"nın prestij mekanı olmasını sağlayacak proje çerçevesinde; yeme, içme, eğlenme, plaj kullanım üniteleri ve otopark alanı yapılmak üzere 1/5000 ölçekli nazım imar plan tadilatı oybirliği ile kabul edildi. İnönü Bulvarı üzerindeki trafik akışını tek yönlü trafiğe düşürmek amacıyla 10 metre genişliğinde yeni trafik yolu düzenlenmesi amacıyla gündeme gelen 1/1000 ve 1/5000 ölçekli imar plan tadilatları oybirliği ile kabul edildi. Uydukent kapsamında 99 metrekareyi geçmeyen sosyal konutlar yapmak amacıyla geliştirilen proje kapsamında azami 2 bin 500 konutluk ünitede oluşan, 10 ve 15 katlı blokların yer aldığı “yüksek yoğunluklu toplu konut alanı” olarak gösterilen 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği ise oy çokluğu ile (18 oy= kabul edildi.

  Sokak ismi verilmesi ile ilgili onbeşinci madde görüşülmek üzere Sağlık ve Güzelleştirme Komisyonuna oybirliği ile havale edilirken, 317 ada 308 parsel ihdas, tevhid ve satış hakkındaki onaltıncı madde için belediye başkanı ve encümene yetki verilmesi de oybirliği ile kabul edildi.

  Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Halk Eğitim Merkezi arasında Mesleki Eğitim Kursları açılması için imzalanan protokole göre Belediye Başkanı ile encümene yetki verilmesi hakkındaki onyedinci madde oybirliği ile kabul edildi.

  Mezar yeri ile ilgili alınan eski kararın iptal edilmesi hakkındaki onsekizinci madde ile Yusuf Güneş"in bir önceki meclis kararına şerh konulması hakkındaki ondokuzuncu madde oybirliği ile kabul edildi.

  Gündemin yirminci maddesinde; Atatürk"ün Adalet Bakanı Kuşadalı Mahmut Esat Bozkurt ile Milli Mücardele yıllarında Kuşadası hakkındaki bilimsel araştırmaları ve kitaplarıyla tanınan Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şaduman Halıcı"ya oybirliği fahri hemşehrilik beratı verilirken, yirmi birinci maddede yer alan Özürlüler Küyü"nün yapı kullanım izin belgesi harçlarından muaf tutulma istemi de oybirliği ile karara bağlandı.

  Hıfzısıhha Kurulunun hayvan ahırı bulundurulmasının yasak olduğu bölgelerin tespit çalışmalarının başlatılması ile ilgili tabeli hakkındaki yirmi ikinci madde ile Belediye Başkanı M. Esat Altungün ve Belediye Meclis Üyesi Murat Saraç ile bir belediye görevlisinin Utrecht ve Roma fuarlarına katılımı ile ilgili yirmi üçüncü madde oybirliği ile kabul edildi.

  Kuşadası"nda faaliyet gösteren mevcut toplu taşıma minibüs hatları olan Şehiriçi, Kadınlar Denizi, Kuşadalılar ve Sahil Siteleri minibüs kooperatiflerinin birleştirilmesi hakkındaki yirmi dördüncü madde, imar durumu ücretlerinin yeniden düzenlenmesiyle ilgili tarife komisyonunun hazırladığı raporun görüşüldüğü yirmi beşince madde ve son olarak İmer İşleri Müdürlüğünün 2010 yılı ücret tarifelerindeki eksikliklerin tamamlanması hakkındaki tarife komisyonu raporu ile ilgili yirmi altıncı madde oybirliği ile kabul edildi./iha

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
 • Samsung yeni QLED TV serisini tanıttı!14 Mart 2017 Salı 23:46
 • iOS 10.3 Beta 6 yayınlandı13 Mart 2017 Pazartesi 20:21
 • Özel sektör uzaya çıkabilecek12 Mart 2017 Pazar 16:26
 • WhatsApp Web için yeni özellik!12 Mart 2017 Pazar 14:13
 • Moto G5 satışa sunuldu11 Mart 2017 Cumartesi 20:54
 • Galaxy S8 ve Galaxy S8+, Galaxy Note 7 ile yanyana10 Mart 2017 Cuma 20:57
 • Xiaomi Mi Mix 2 daha efsane olacak!05 Mart 2017 Pazar 20:24
 • Ar-Ge, 12 milyarlık fonda toplanacak05 Mart 2017 Pazar 09:21
 • Facebook Messenger’da Yılan oyunu dönemi başlıyor03 Mart 2017 Cuma 15:27
 • Twitter’dan nefret güncellemesi!02 Mart 2017 Perşembe 22:26
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim