• BIST 107.041
 • Altın 143,194
 • Dolar 3,5623
 • Euro 4,1506

  Meclis olağanüstü toplandı

  25.06.2008 08:30
  Nazilli Belediye Meclisi’nin olağanüstü olarak gerçekleştirdiği meclis oturumu zaman zaman yaşanan tartışmalara sahne oldu.
  Meclis olağanüstü toplandı
  Meclis olağanüstü toplandı Meclis olağanüstü toplandı Meclis olağanüstü toplandı

  Nazilli Belediye Meclisi"nin olağanüstü olarak gerçekleştirdiği meclis oturumu zaman zaman yaşanan tartışmalara sahne oldu. Gündemde yer alan dört maddenin görüşüldüğü meclis toplantısında, “Gar Meydanı Yeraltı Otoparkı ve Çevre Düzenlemesi” konulu gündem maddesi 18 meclis üyesinden 3"ünün ret oyuna karşılık kabul edildi. Alınan kararın ardından Gar Meydanı"nın 6 ay sürecek bir çalışmaların başlayacağı ve alanın yeniden düzenlenerek kapalı otopark ve araçlara kapalı park haline getirileceği belirtildi.
  Gündemin ilk maddesi olan 2008 yılı yatırım programı içerisinde yer alan İstasyon Meydanı düzenlemesi yapımı işine ait bir milyon beş yüz bin YTL"lik ödeneğin yetersiz bulunması nedeniyle diğer üç programda yer alan bütçelerden toplam bir milyon YTL ek bütçe aktarılmasına karar verildi. Belediye Meclis Üyesi Ali Gün ve 2 meclis üyesinin de itirazlarına karşılık Belediye Başkanı Aytekin Kaplan, üretken projelerin siyasi politikaya alet edilmemesi gerektiğini savundu. İstasyon Meydanı projesinin gereksiz bir yatırım ve bütçe harcaması olduğunu iddia eden Ali Gün, bu projenin yerine daha üretken projelerin ele alınması gerektiğini iddia etti. Sert tartışmaların ardından yapılan oylamada birinci madde 3 ret oyuna karşı 15 evet oyu ile kabul edildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim