• BIST 106.843
 • Altın 142,309
 • Dolar 3,5332
 • Euro 4,1140

  Konservatuar talebi

  14.01.2009 15:55
  Türkiye’deki tek ilçe konservatuarı olan Nazilli Devlet Konservatuarı lise düzeyinde de eğitim vererek oda orkestrası kurmayı planlıyor.
  Konservatuar talebi
  Konservatuar talebi Konservatuar talebi Konservatuar talebi

  ADÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özgür Elgün 2009-2010 senesinden itibaren Sümer Kampusunda bulunan konservatuar binasının yanındaki ek bina da lise bölümü açmayı planladıklarını belirterek “ Kurum lise bölümünün açılması ile lisans öğrencisi yanında daha genç yaştaki yetenekli öğrencilere eğitim şansı vermeyi amaçlamaktadır. Ülke çapında 27 Devlet Konservatuarı içerisinde ilçede bulunan tek konservatuar özelliği taşıyan Devlet Konservatuarı halen 2 yabancı sözleşmeli 2 öğretim elemanı ve 2 sözleşmeli öğretim görevlisi ile kadrosunu geliştirmeye devam etmektedir. Konservatuarımızın hemen yanında bulunan binayı tadilatla liseye dönüştürerek öğrencilerin yatılı olarak kalabileceği tam zamanlı konservatuar lise yapacağız” dedi.
  Ege Bölgesinde 9 Eylül Üniversitesinden sonra ikinci büyük Konservatuar olduklarını belirten Doç. Dr. Özgür Elgün “Okulumuz zaten Türkiye"nin örnek konservatuarlarından biridir. Nazilli sanatçı yetiştiren bir yerdir. Sanayisinin ilerde gelişeceği inancı ile sabit bir sponsor bulacağımıza inanıyor ve İlkokul birinci sınıftan itibaren 5 ve 6. sınıflara kadar olan çocuklarımızı okul sezonu boyunca eğitmek istiyoruz. Bütçemizin sınırlı olması nedeniyle yaşadığımız sorunlar inşallah ileriki yıllarda aşılacaktır. Sorunların aşılması ile birlikte konservatuarımıza yerel sanatçılardan kurulu bir oda orkestrası kazandırmakta istiyoruz” şeklinde konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim