• BIST 106.843
 • Altın 142,689
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  İstasyonuna kavuşuyor

  26.08.2009 12:45
  Kuşadası, yeni bir sağlık ocağı ve 112 Acil Yardım Kurtarma İstasyonu’na kavuşuyor.
  İstasyonuna kavuşuyor
  İstasyonuna kavuşuyor İstasyonuna kavuşuyor İstasyonuna kavuşuyor

  Kuşadası Belediyesi"nin katkılarıyla gerçekleştirilen ve inşaatı da hayırsever Saip Köseoğlu tarafından yaptırılan yeni sağlık ocağı ve acil yardım istasyonu 27 Ağustos Perşembe günü hizmete girecek.
  Kuşadası"nda özellikle yaz aylarında yoğun insan ve araç trafiğinin yaşandığı Kuşadası"nın Kadıkalesi, Karaova, Yavansu ve Değirmendere Mahallelerinde sağlık ocağı ve kurtarma istasyonu alanında yaşanan ihtiyaç Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün"ün girişimiyle ortadan kaldırıldı. Kuşadası Sağlık Grup Başkanlığı"nın talebi üzerine Kuşadası Belediyesi tarafından yapılan hazırlıkların ardından inşaat hayırsever Saip Köseoğlu tarafından üstlenildi. Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungü"nün girişimiyle çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilen inşaat, çevre düzeni ve altyapı çalışmalarının ardından “Kuşadası Sağlık Grup Başkanlığı Ek Polikliniği “ ve “Kadıkalesi 112 Acil Yardım Kurtarma İstasyonu” hazır hale getirildi.
  Kadıkalesi Mahallesi"ndeki Nazilli Sitesi karşısına yapılan ve bölgedeki önemli bir ihtiyacı giderecek olan sağlık tesisi, Kadıkalesi, Yavansu ve Karaova Mahallelerine hizmet verecek. Özellikle yaz aylarında yoğun bir insan ve araç trafiğinin yaşandığı bölgeye hizmet verecek olan 112 Acil Yardım ve Kurtarma İstasyonu"nda tam teşekküllü bir ambulansın sürekli hazır bulunacak. Poliklinikte ise bir hekim, bir hemşire ve bir hastabakıcı sürekli görev yapacak.
  Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, önemli bir ihtiyacın bulunduğu bölgeye yapılan sağlık ocağı ve kurtarma istasyonu inşaatının çok kısa sürede tamamlandığını belirterek, inşaatı üstlenen hayırsever Saip Köseoğlu"na da teşekkür etti.
  Sağlık Tesisi"nin 27 Ağustos Perşembe günü saa: 17.00"de düzenlenen törenle hizmete gireceğini belirten Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, “ Bölgede özellikle yaz aylarında vatandaşlarımız büyük sıkıntılar yaşıyordu. Küçük bir aşı için bile bu bölgede yaşayan insanlarımız merkeze gelmek zorunda kalıyordu. Bunun yanında yaşanan kazalarda ve acil ihtiyaçlarda ambulans için yine uzak noktalardan talepte bulunuluyordu. Şimdi bu önemli sorunu ortadan kaldıracak önemli bir tesisimize kavuştuk. Hem bölgedeki 4 mahalleye hem de araçlarıyla seyahat edenlere hizmet verecek poliklinik ve acil yardım istasyonu, bölgedeki vatandaşlarımızın sağlık sorunlarına köklü bir çözüm getirecek” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim