• BIST 107.041
 • Altın 143,530
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  "İngilizlerden kan alıyoruz"

  26.12.2008 08:44
  Kızılay Didim Şube Başkanı İsmailoğlu açıkladı.
  İngilizlerden kan alıyoruz

  Didim ilçesi Kızılay Şubesi Başkanı Osman Zeki İsmailoğlu, "Türk vatandaşlarına yaptığımız prosedür incelemelerini İngilizlere de yapıyoruz ve uygun olanların kanını alıyoruz" dedi.
  Didim'de yaşayan İngilizlerden kan bağışı kabul edilmediği iddialarının basında yer almasının ardından olayla ilgili konuşan Didim Yabancılar Derneği Başkanı Carole Virgina Fascione, "Benim yaptığım açıklamalarda eksik bilgiler olabilir ama İngilizlerin kan bağışının yapılmamasının ardında deli dana hastalığıyla ilgili ortaya atılan prosedürler var. Bu nedenle bilgilendirme eksikliği olmasından dolayı kan bağışında bulunamıyoruz. Madem ki kan bağışıyla ilgili bu tür prosedürler var, bununla ilgili
  prosedürleri bize anlatsınlar, biz bilmiyoruz. Doğru bilgi verildiği takdirde yurt dışında nasıl kan alınıyorsa, burada da kan alınabilir. Biz burada Türk Kızılayı'nı suçlama gibi bir durum içerisinde değiliz. Şikayetçi olma gibi bir durum da söz konusu değil ama eksiklikler varsa bunu hep birlikte çözüme kavuşturmalıyız" dedi.
  Didim Kızılay Şubesi Başkanı Osman Zeki İsmailoğlu ise, "İlçemizde yaşayan İngilizler 2 yıldan bu yana kan merkezimize gelerek bizlerden bilgi alıyor ve şubemize ziyaretler gerçekleştiriyor. Bizim normalde kan alma işlemini kan merkezlerimiz yapıyor. Bu nedenle Türk vatandaşlarına yaptığımız prosedür incelemelerini İngilizlere de yapıyoruz ve uygun olanların kanını alıyoruz. İlçemizde İngilizler kan bağışında bulundu fakat Dünya Sağlık Örgütü'nün İngiltere'de baş gösteren deli dana hastalığı dolayısıyla
  tüm ülkelere gönderdiği bir yazı var; biz de bunu ön planda tutuyoruz. Ayrıca gazetelerde çıkan bu haberlerin de bizi son derece rahatsız ettiğini de söylemek istiyorum. Biz şartları uyduğu takdirde İngilizlerden kan alıyoruz" diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim