• BIST 107.229
 • Altın 142,587
 • Dolar 3,5512
 • Euro 4,1287

  İl Genel Meclisine Kırsal Kalkınma Bilgilendirmesi

  11.07.2012 13:17
  Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Salih Köksal, İl Genel Meclisi üyelerini Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı konusunda bilgilendirdi.
  İl Genel Meclisine Kırsal Kalkınma Bilgilendirmesi
  İl Genel Meclisine Kırsal Kalkınma Bilgilendirmesi İl Genel Meclisine Kırsal Kalkınma Bilgilendirmesi İl Genel Meclisine Kırsal Kalkınma Bilgilendirmesi

  Aydın İl Genel Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantılarına katılan İl Gıda Tarın ve Hayvancılık Müdürü Salih Köksal, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ilgili bir sunum yaptı. Toplantıda Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü ve teknik elemanlarda hazır bulundu. Aydın tarımının mevcut durumu, yapılan önemli çalışmalar ve hayvancılık ile ilgili sayısal veriler veren Köksal, 2012 yılı Tarımsal Desteklemeleri konusunda meclis üyelerini bilgilendirdi.

  Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğin 03 Temmuz 2012 tarihinde yayımlandığını anımsatan İl Müdürü Salih Köksal, “Tebliğin amacı; tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırarak; daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve üretim maliyetlerini düşürerek uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir düzeye getirmek için makine ve ekipman alımının desteklenmesine ilişkin usul ve esasları belirlemektir. Bu tebliğ; kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeye katkı sağlamak için, belirlenmiş makine ve ekipman alımlarını ve yerinde montajını desteklemek amacıyla yapılması gerekenlere ilişkin hususları kapsıyor” dedi.

  Başvuru süresi ve başvuruda bulunabilecek kişi ve kurumlar hakkında da bilgiler veren Köksal, “Bu tebliğde belirtilen usul ve esaslara göre hazırlanan mal alım başvuruları, 03 Temmuz 2012 tarihinde başlamış olup, 01Ağustos 2012 günü mesai bitimine kadar İl Müdürlüğüne elden teslim edilecektir. Başvurular, tebliğe ait Uygulama Rehberi Bakanlığımızca yayınlandıktan sonra kabul edilmeye başlanacaktır. Bakanlık tarafından oluşturulan güncel çiftçi kayıt sistemine ve Bakanlık tarafından oluşturulan belgesi istenen diğer kayıt sistemlerine kayıtlı olmak şartıyla yatırım konularında belirtilen her bir mal grubu için gerçek ve tüzel kişiler; Türk Ticaret Kanununda tanımlanan kollektif şirket, limited şirket ve anonim şirket şeklinde kurulmuş olan şirketler; tarımsal amaçlı kooperatifler, birlikler ve bunların üst birlikleri programdan yararlanmak üzere başvuru yapabilecek. Şirket ve Tarımsal amaçlı kooperatifler, birlikler ve bunların üst birlikleri, kuruluş tüzük ve sözleşmelerinde belirtilen çalışma konuları ile ilgili yatırım konularında başvurabilir” diye konuştu.

   

  aydinpost-twitter.png aydinpost-facebook.png

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim