• BIST 106.843
 • Altın 142,689
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  İkinci Bahardakilere destek

  22.05.2009 16:16
  Aydın Belediyesi ile Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ), Tıp Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Sağlık Yüksek Okulu ve Beden Eğitimi Yüksek Okulu’nun işbirliğiyle gerçekleştirilen evde yalnız yaşayan yaşlılara yönelik gerçekleştirilen sağlıklı yaşlanma aktivitel
  İkinci Bahardakilere destek
  İkinci Bahardakilere destek İkinci Bahardakilere destek İkinci Bahardakilere destek

  Belediye ile Üniversite"nin ortaklaşa düzenlediği aktiviteler sayesinde Aydın"daki yaşlılar adeta yalnızlıklarını unutup ikinci baharı yaşamaya başladılar.
  Aktif Emekli Kadınlar Derneği tarafından Belediyenin tahsis ettiği araçlarla evlerinden alınan yaşlılar, İkinci Baharı Yaşayanlar Dinlenme ve Sohbet Evi"ne getirilip, burada Adnan Menderes Üniversitesi hocaları eşliğinde spor, eğitim, darama ve el sanatları aktivitelerine katılımları sağlanıyor. Bugün yaşlıları ziyaret eden Aydın Belediyesi Meclis Üyesi Saadet Kavasgil, amaçlarının Aydın"da özellikle yalnız yaşayanlara sosyal destek mekanizması sağlamak ve sağlıklı yaşlanmaya yönelik aktiviteler sunmak olduğunu söyledi. Belediyecilik hizmetlerinde şehrin fiziki yapısının yanında içinde yaşayanların da çok önemli olduğunu belirten Kavasgil, “Aydın Belediyesi olarak yaşlılara, gençlere ve çocuklara yönelik etkinlikler artarak devam edecek. Etkinliklere mahallelerden de katılımlar oluyor. Şu anda 24 yaşlımız proje kapsamında ama bu sayı her geçen gün artıyor. Belediye olarak kurumlarla işbirliği yapmaya özen gösteriyoruz. Özellikle üniversitemizle beraber çalışarak Aydın halkına hizmet vermeyi amaçlıyoruz” dedi.
  Koordinatörlüğünü Prof. Dr. Erdal Beşer"in yaptığı “Yalnız Yaşayanlara Sosyal Destek Mekanizması” aktivitelerinin projelerini Doç. Dr. Didem Evci hazırlıyor.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim