• BIST 107.041
 • Altın 143,274
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  Günlük 161 ton çöp üretiliyor

  04.08.2009 13:29
  Aydın Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Derya Tıkır, özellikle yaz aylarına daha temiz bir çevre için vatandaşların belirtilen saatlerde çöplerini çıkarmasını istedi.
  Günlük 161 ton çöp üretiliyor
  Günlük 161 ton çöp üretiliyor Günlük 161 ton çöp üretiliyor Günlük 161 ton çöp üretiliyor

  Vaktinde çıkarılmayan çöplerin çevre kirliliğine neden olduğunu belirten Tıkır, geri kazanım projesi kapsamında da vatandaşların ayrıştırılmış çöp uygulamasına da destek vermesini istedi.
  Aydın"da şehrin temizliğini 156 kişilik kadro ile sağladıklarını göreve gelir gelmez kendilerine her türlü desteği veren Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu"na teşekkür eden Aydın Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Derya Tıkır, “her şeyin başı sağlık olduğu gibi, sağlığın da temel şartı temizliktir. Bu nedenle şehrin temizliğine çok önem veriyoruz. Aydın her geçen gün büyüyen ve nüfusu artan bir şehir. Bu nedenle herkesin bilinçli olması gerekiyor. Özellikle içinde bulunduğumuz yaz mevsiminde kirlilik ve kötü kokuya mahal vermemek için herkesin çöpünü belirtilen saatlerde çıkarmasını istiyoruz. Son yapılan istatistiklere göre Aydın"da günlük 161 ton çöp oluşuyor. Bu da ilde yaşayan her vatandaşın günlük yaklaşık bir kilo çöp ürettiği anlamına geliyor” dedi.

  “GERİ KAZANIM PROJESİ"NE DESTEK BEKLİYORUZ”
  Hem çevre, hem de ekonomik getirisi bakımından "Geri Kazanım Projesi"ne büyük önem verdiklerini ve proje kapsamında eğitim çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Aydın Belediyesi Temizlik İşler Müdürü Derya Tıkır, “Aydın Belediyesi Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı işbirliği ile "Ambalaj Atıkları Geri kazanım Projesi"ni başlattık. İlk etapta pilot bölge olarak seçilen Yedieylül, Mimarsinan, Girne, Meşrutiyet ve Cumhuriyet Mahalleleri"nde ikamet eden vatandaşlarımıza evsel atıkların ayrı, ambalaj atıkların ayrı, cam, plastik, metal, kağıt ve kompozit gibi atıkların ayrı bir torbada biriktirilmesini, Aydın Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün belirlediği gün ve saatlerde bu atıkları çıkarmalarını istedik. Bu projeye halkımızın desteğini bekliyoruz” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim