• BIST 83.067
 • Altın 146,530
 • Dolar 3,7912
 • Euro 4,0490

  Gazeteciler cemiyeti toplandı

  27.06.2008 13:15
  Gazeteciler cemiyeti toplandı
  Kamu İhale Yasası ve Kamu İhale Sözleşmelerindeki yerel basın aleyhinde değişiklikler yapılacağı söylentileri nedeniyle Aydın merkez ve ilçelerindeki yerel gazeteler, Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Çezik’in çağrısı ile toplandı.
  Gazeteciler cemiyeti toplandı Gazeteciler cemiyeti toplandı Gazeteciler cemiyeti toplandı

  Kamu İhale Yasası ve Kamu İhale Sözleşmelerindeki yerel basın aleyhinde değişiklikler yapılacağı söylentileri nedeniyle Aydın merkez ve ilçelerindeki yerel gazeteler, Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Çezik"in çağrısı ile toplandı.
  Aydın Gazeteciler Cemiyeti Nezih Demirkent toplantı salonunda yapılan toplantıya bazı yerel gazete sahipleri ve temsilcileri katıldı. Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Ali Akkurt önceki gün yapılan toplantıda yerel basın"ın sorunlarının konuşulduğunu söyledi. Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Çezik, yerel basın organı gazetelerin resmi ilan haklarının ellerinden alınması girişimlerinin karşısında şahsen, Aydın Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak yapılan çalışmaları anlattı. Toplantıda yerel gazetelerin özellikle kişi, kurumlar ve bazı çevrelerce maddi yönden destek alamayıp; basın meslek ilkeleri ve etiğine sahip gazetelerin, gazetecilerin bu konuda özgürce tavır koymaları kararlaştırıldı. Toplantıya 22 yerel gazete ve Aydın Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Söylevci de davet edildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim