• BIST 104.123
 • Altın 145,814
 • Dolar 3,4910
 • Euro 4,1702

  Faaliyetlerini anlattılar

  18.09.2008 17:03
  Söke Sağlık Hizmetlerini Geliştirme Derneği basın toplantısı düzenleyerek faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi.
  Faaliyetlerini anlattılar
  Faaliyetlerini anlattılar Faaliyetlerini anlattılar Faaliyetlerini anlattılar

  Söke Sağlık Hizmetlerini Geliştirme Derneği basın toplantısı düzenleyerek faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi. 2006 yılında kurulan ve 44 üyesi ile faaliyetini sürürden Söke Sağlık Hizmetlerini Geliştirme Derneği"nin Söke Devlet Hastanesi Salonunda, basını ve kamuoyunu bilgilendirme toplantısında Dernek Başkanı Ertuğrul Dıraman, Başkan Yardımcısı Süleyman Toyran, Genel Sekreter Dr. Selma Özcan, Muhasip Üye Yusuf Karaoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Funda Budak bulundu.
  Söke"nin sağlık ihtiyaçların karşılamak, yeni sağlık yatırımlarını yapmak, mevcut yatırımlara ilavelerde bulunmak, her türlü tıbbi araç ve gereçleri temin etme, her türlü sağlıkla ilgili eğitim ve bilgilendirme çalışmalarında bulunma ve bu olanakları temin etmek amacıyla faaliyet gösteren Söke Sağlık Hizmetlerini Geliştirme Derneği"nin gelirlerinin; hayırseverlerin derneğimiz aracılığı ile yaptıkları bağışlar ve hastane kantin işletmelerinden elde edildiği belirtildi.
  Kamuoyunda yanlış bilgilenme sonucunda hastane kantinlerinin şahıslar tarafından işletildiği konusunda söylentiler olduğunu belirten ve bu söylentileri yalanlayan Söke Sağlık Hizmetlerini Geliştirme Derneği Yönetimi açıklamasında; “Hastanemizin ilk açıldığı günleri gözünüz önüne getirirseniz kapı önünde sağlıksız ve göze hoş olmayan koşullarda gıda maddeleri satılmaktaydı. Dernek olarak bu sorunu tümden değiştirerek daha sağlığa uygunluk ve hastanemize yakışır modern bir sistem kurduk. Birçok sağlık kuruluşlarının ve hastanelerin örnek aldığı kafeterya ve kantin işletmelerini kurduk. Burada elde ettiğimiz gelirlerin kuruşuna dokunmadan hastanemizin, başta sağlık gereçleri olmak üzere tüm giderlerini karşılamaya çalışıyoruz. İşletmelerimizde 11 eleman görev yapaktadır. Tümü Sökeli olan elemanlarımızı alınırken gerekli özen gösterilmiş olup sağlık raporları alınmış ve adli sicil kayıtları incelenmiştir” dedi.
  Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi"nin modern yapısına kavuşması için servislerde kullanılmak üzere çok sayıda bazı sağlık cihazları, özel elektronik aygıtlar, sağlık malzemeleri, aparatlar, sağlığa uygunluk malzemelerin alındığı belirtilen açıklamada; “Hastanemize bireylerin başvurularını kolaylaştırıcı KIOKS sisteminin kurulması, başta hastanemizin ve yatan hastaların Internet haberleşmelerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacı ile Wireless (kablosuz internet erişimi) sisteminin kurulmasını sağladık. Hasta odalarında hastaların duş yapabilmeleri için özel olarak duş bataryaları ve korkuluklar monte edildi. 3 adet telsiz telefon, 4 adet televizyon, 2 adet LCD plazma TV alındı. Örnek olarak düzenlenen hasta odalarının, dinlenme ve bekleme odalarının boya ve zemin kaplamaları yaptırılmış olup halen bu tip hizmetlere devam edilmektedir. Bunların haricinde teknik servisin ihtiyaçları için gerekli malzemeler, matkap, kaynak gibi makineler ve aletler alınmaktadır. Eğitim amacı ile gelen stajyer öğrencilerin masrafları da derneğimizden karşılanmaktadır. Hastanemiz ile ilgili sosyal etkinliklerin düzenlenmesinde maddi katkılar da bulunulmaktayız. Söke Ticaret Odası tarafından düzenlemesi yapılan 65 yaş üstü hastalara hizmet odasının alt yapısı derneğimiz tarafından yapılmıştır. En son olarak çocuklara ve çocuklu hastalara hizmet vermek amacı ile kreş odası derneğimizce yaptırılmıştır. Ayrıca başta göğüs servisi olmak üzere diğer servislere de hizmet verecek olan solunum destek odası ve cihazları, yukarıda belirttiğimiz yeni doğan bebekler için işitme test cihazı ve de Ortopedi servisine CPM cihazı derneğimizce alınıp odaları düzenlenmiştir” denildi.
  2006 yılından bu yana Derneğin faaliyetleri ile ilgili bilgilerin verildiği basın toplantısında yapılması planlanan faaliyetlere de değinildi. Söke Sağlık Hizmetlerini Geliştirme Derneği önümüzdeki dönemde Söke"nin tüm okullarına tam donanımlı ilk yardım dolabı temin edeceği ve ilk yardım kursları düzenleyeceği bildirildi.

  Diğer Haberler
 • Whatsapp Business'ı test ediyor06 Eylül 2017 Çarşamba 07:55
 • Uzmanlardan flaş uyarı! Instagram şifrenizi değiştirin çünkü...05 Eylül 2017 Salı 16:20
 • iPhone 8 tanıtım tarihi resmi olarak açıklandı!31 Ağustos 2017 Perşembe 19:49
 • Facebook ve Instagram çöktü mü?26 Ağustos 2017 Cumartesi 17:11
 • Facebook, tam 10 bin hesabı sildi24 Ağustos 2017 Perşembe 14:47
 • Samsung yanlışlıkla Galaxy Note 8'i tanıttı22 Ağustos 2017 Salı 16:29
 • Youtube'a yeni ara yüz geliyor!22 Ağustos 2017 Salı 02:39
 • Whatsapp'ta bunu görürseniz şaşırmayın!22 Ağustos 2017 Salı 00:59
 • Galaxy S8 satışları 10 milyonu devirdi!18 Ağustos 2017 Cuma 16:15
 • Emojilerden 781 milyon lira kazandı14 Ağustos 2017 Pazartesi 12:19
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim