• BIST 107.439
 • Altın 142,531
 • Dolar 3,5528
 • Euro 4,1372

  Ekonomi ve dostluk bitti

  25.08.2009 09:59
  Aydın Şoförler-Otomobilciler Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Semih Özmeriç kredi kartlarının hem ekonomiyi hem de dostluğu bitirdiğini söyledi.
  Ekonomi ve dostluk bitti
  Ekonomi ve dostluk bitti Ekonomi ve dostluk bitti Ekonomi ve dostluk bitti

  Bugün dar gelirlinin ve küçük esnafın daha ağır hissettiği ekonomik krizin temelinde bilinçsiz kullanılan kredi kartlarının ve kredilerin yattığını kaydeden Özmeriç “Bilinçsiz kullanılan kredi kartları ekonomik yaşantıyı olumsuz etkilediği gibi dostlukları da bitirmeye başladı” dedi.
  Son günlerde tatil için bil kredi kullanılmaya başlandığını bir dönemin yaşanmaya başlandığını ve kredinin genelde amaç dışı kullanıldığını kaydeden Aydın Şoförler-Otomobilciler Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Semih Özmeriç, “Türkiye Cumhuriyet tarihinde zaman zaman ekonomik krizler yaşadı. Ancak son yıllarda "Ekonomik kriz" söylemi dilimizden düşmez oldu. Bunun da tarihsel yapısını bakarsak, hiç araştırılmadan kişinin ödeme gücü bakılmadan herkese dağıtılan kredi kartları ile aynı dönemlere rastlar. Herkese kredi kartı verilmeye başlandı. Önce küçük esnafın işi zora girdi. Ardından da kredi kartını ödeme gücünü göz önünde bulundurmadan hesapsız harcayan kişilerin işleri zora gidi. Maalesef ülkemizde krediler amacına uygun kullanılmıyor. Kredi çok cazip bir şeymiş gibi gösteriliyor. Bunun dışında da eskiden esnaf ile müşteri arasında muhabbet ve dostluklar vardı. Kredi kartı bu dostluğu da ortada kaldırdı” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim